מחזור משכנתא

אנו כיועצי משכנתאות בוחנים את תיקי המשכנתאות של לקוחותינו בתדירות גבוהה. זאת, בין השאר, כדי להעריך האם ניתן להיטיב את התנאים שבהם נלקחה המשכנתא המקורית. במידה ואנו מוצאים פערים בין התנאים המקוריים לתנאים העכשוויים, אנו מציעים ללקוח ״מיחזור משכנתא״, כלומר המרת המשכנתא הקיימת  בחלופת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים בטופס ולהירשם לשיחת ייעוץ ראשונית חינמית, בה נבחן את המשכנתא שלכם, ונבדוק האם ניתן לשפר אותה ולחסוך כסף

תוכן עניינים

למה צריך יועץ במחזור משכנתא

אם אתם שוקלים לפנות למחזור משכנתא אתם כנראה מבינים את המשמעויות הכלכליות כבדות המשקל של ההלוואה הזו. לא מדובר בפרש של כמה שקלים בחודש בין חבילות סלולאר אלא בפערים עצומים ובהון עתק שניתן לחסוך אם מבצעים את הפעולות והצעדים הנכונים. לקראת המחזור יש לכם הזדמנות נוספת לבנות תמהיל שיתאים למידות שלכם ולרמת הסיכון שלכם, ולהוציא מהבנק את הריביות הטובות ביותר אותו הוא מוכן לתת. כל זה לא יקרה ללא איש מקצוע מנוסה שמכיר את השטח ויסייע לכם בהשגת המטרה.

חשוב במיוחד שלבעל המקצוע שאת שירותיו אתם שוכרים, יהיה אינטרס לשרת את האינטרסים שלכם ורק שלכם, ושייצג אתכם בתהליך שרווי באינטרסים אחרים  של גורמים פיננסיים המנסים למקסם רווחים על הגב שלכם.

מכאן החשיבות הברורה בייעוץ משכנתא. שירות שעולה כמה אלפי שקלים ויכול לחסוך עשרות – מאות אלפי שקלים, בטווח המיידי ובטווח הארוך. ישנם אנשים שסבורים שמדובר בהוצאה עודפת ובשירות פרימיום שנועד רק לחסוך כאבי ראש , וכי העובדה כי עליהם להוציא מכיסם עוד כמה שקלים בשלב בו הם ממילא חנוקים,היא מיותרת.  אך למעשה, עלויות הייעוץ מתגמדות לעומת פוטנציאל החיסכון שהוא מניב.

Case Study

אנשים רבים רוצים לדעת כמה הם יוכלו לחסוך במחזור משכנתא.  אנו בפלאנר מאמינים בשקיפות מלאה וגאים בהישגים שלנו עבור לקוחותינו. החלטנו להביא באופן שקוף לחלוטין דוגמא לתיק בו חסכנו לזוג מהרצליה מאות אלפי שקלים! מאחורי התיק עומדים אנשים אמיתיים, שהסכימו לחשוף את הנתונים האישיים והפיננסיים שלהם  ע"מ לסייע לזוגות שנמצאים בשלב ההתלבטות לקבל את ההחלטה הנכונה.

הזוג שזכה בהגרלת מחיר למשתכן ביבנה, בחר לפנות לייעוץ משכנתא לאחר שנכווה כשניסה לבנות את המשכנתא באופן עצמאי. ההבנה  הייתה שתמורת תשלום צנוע יחסית הם יוכלו לחסוך סכום עצום ושזו הדרך להשיג את התנאים האופטימליים. בעצת חברים משותפים, החליטו לפנות לפלאנר. 

מה הם הרוויחו?

 • החיסכון ביחס לתמהיל המקורי מוערך בכחצי מליון ש"ח.
 • ההחזר התקצר בכ-8.5 שנים מבלי להעלות את ההחזר החודשי.
 • התמהיל החדש כולל מסלולים סולידיים ויציבים יותר שיגנו עליהם מעליות פתאומיות.

עלות משכנתא משוערת
(במאות אלפים)

נעים להכיר, אביחי מולה, יועץ משכנתא

אביחי מולה, מייסד ומנכ״ל החברה, הקדיש שנים לחקר והבנת עולם המשכנתאות על בוריו. אביחי הוא בעל נסיון של שנים בתחום המשכנתאות ונחשב למומחה במשא ומתן. כישוריו של אביחי עומדים לרשות לקוחותיו ומסייעים לו להשיג עבורם תוצאות שהם יכלו רק לחלום עליהן.

אביחי מולה, יועץ משכנתא מנוסה ומייסד Planner

המלצות על יועצי המשכנתא של פלאנר

לקוחותינו הרבים יעידו בעצמם שלפלאנר ניסיון רב, מקצועיות ומומחיות. אנו ידועים כמי שלצד יחס אישי וחם מספקים ללקוחותינו את התוצאות הטובות ביותר וחוסכים להם הון בהלוואת המשכנתא, כבר בטווח המיידי.

אינספור לקוחות מרוצים מעידים על היקף חיסכון מובהק, על ליווי צמוד ומתמשך, ועל צוות מקצועי, שהופכים את פלאנר למשרד בוטיק המוביל בארץ בתחום המשכנתאות והפיננסים.

נוסף על כך, כמות התיקים וההלוואות שאנו מנהלים מעניקים לנו בין השאר כוח עצום במשא ומתן מול הבנקים, כח שאנו ממנפים עבורכם ושמתבטא בהנחות בריביות ובמגוון הטבות נוספות כמו הנחה בעמלת פתיחת תיק.

הישגינו מדברים בעד עצמם, וניתן לראות זאת בקייס סטאדיז ובהמלצות המפורסמים באתר.

אבירן כהן
אבירן כהן
משכנתא במחיר למשתכן
קרא עוד
בחרנו דירה, חתמנו על חוזה והתחלנו להיפגש עם יועצים ויועצים עד שהשם שלך הגיע. היום אני יכול להגיד בפה מלא שמהרגע שפתחנו לך את הדלת התיישבת על הספה ואמרת ״אני אוהד בית״ר טוב לכם תיקחו לא טוב תברחו״ הבנתי שאתה היועץ שלי 😉. עכשיו ברצינות מהרגע שהתיישבת פתחת את הלפטופ עם האש בעיניים וההתלהבות היה נדמה שאנחנו הלקוחות היחידים שלך ואתה לוקח את המשכנתא לעצמך, אבל אחרי שעברנו כברת דרך ותהליך שלם שכלל ליווי, שיחות אינסופיות עם בנקים , המלצות על הורות ובעיקר חפירות שלי הבנתי שזה פשוט אתה! אריה שלוחם למען הלקוחות שלו.
תודה!
אביטל ארצי
אביטל ארצי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
איש נדיר ומקסים!לכל אורך הדרך היית זמין עבורי. שיתפתי אותי בכל שלב, הסברת לי בעברית פשוטה מושגים שלא הבנתי. הרגשתי מההתחלה שאני בידיים טובות, שבאמת אכפת לך, שאתה הופך עולמות בשביל להשיג לי מפחידות, אתה גם בן אדם מהמם עם לב ענק.את העסקה הכי טובה שאפשר. אתה מלך! ולא רק בגלל שאתה מנוסה ברמות
יאיר ונחמה פלאוט
יאיר ונחמה פלאוט
משכנתא במחיר למשתכן
קרא עוד
כאחד שעוקב רבות בקבוצות של משכנתאות, ראיתי את שמך עולה לא פעם ולא פעמיים. בחרתי בך על פני יועצים אחרים שצפו כי הענווה והיושרה שלך בולטים בהודעותיך. הפרגונים שלך לעמיתיך לתחום הם אלו ששכנעו אותי לבחור בך 🤓. אתה אדם זהב. המון סבלנות, ענווה, יושרה, חוש הומור ורצון אמיתי לתת את כל כולך למען הלקוחות שלך מתוך אכפתיות אמיתית. מבטיח לך שלא ראינו נותן שירות בישראל כמותך. אומרים ש-NASA 🚀 שוברים את הראש בלהיות הראשונים שיצליחו לשלוח אדם למאדים. אבל אתה עקפת אותם בקלות בסיבוב. הגעת עד למאדים וחזרה עבורנו ואין לי ספק שזה הרגלך בקודש כלפי כל הלקוחות שלך. מקצוען אמיתי, אין מילים אחרות לתאר את העסק שהתנהל פה. התחלנו, אישתי ואני, את התהליך בחששות קלים 😬 לגבי תמהיל שיהיה אופטימלי עבורנו, בסבלנות ובמתינות הסברת את כיוון הפעולה,ויצאנו לדרך. בתחילה חשבתי שנגיע לריביות ממוצעות ולא מעבר לכך, אבל הלסת שנשמטה לי 😮 למשמע הריביות שהשגת אחרי משא ומתן חסר פשרות מול הבנקים השונים היממו אותי🤑.
יהודה ומעיין עבו
יהודה ומעיין עבו
משכנתא במחיר למשתכן - יבנה הירוקה
קרא עוד
אחרי שסיימנו את הליך קבלת המשכנתא, התשובה היא חד משמעית כן! יש צורך באדם שמכיר את המערכת מבפנים, שיודע באילו כפתורים ללחוץ ומתי. לאיש היקר הזה קוראים אביחי מולה, יוועץ המשכנתא אותו בחרתי ולא בכדי. מן השיחה הראשונה, הבחנתי שעסקינן ביועץ שמבין היטב את רזי המשכנתא, אדם נחוש, אסטרטג, וווינר אמיתי.אביחי בנה לי תמהיל משובח, נלחם על גובה הריביות כאריה, נלחם על גובה תשלום פתיחת תיק, ובכך חסך לי למעלה מ-100,000 ש"ח!!!
צבי וירדנה פרמוביץ
צבי וירדנה פרמוביץ
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
היה מאוד כיף לעבור את התהליך הזה בעזרתך... ועוד עם מוצר סופי מצויין. אין ספק שההחלטה לפנות אלייך הייתה החלטה טובה והייתה לנו הזכות לעבור את התהליך הזה בעזרתך ובצורה מחושבת ומוצלחת!
עמית ואלה חסיד
עמית ואלה חסיד
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
מהרגע שפגשנו אותך לראשונה ואחרי בחינה של כמה יועצים הייתה בינינו כימיה - ידענו שאתה הוא האחד שילווה אותנו בתהליך. אתה ללא ספק אחד מאנשי המקצוע הטובים ביותר שיצא לנו לעבוד איתו. לאחר שהפעלת את קסמיך וביצירתיות מופלאה, חזרת אלינו עם משכנתא Too goot to be True. למדנו בתהליך שעם נחישות, התמדה, מחשבה מחוץ לקופסא ומקצועיות, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות. אתה מספר 1!
עמיחי גולדבאום
עמיחי גולדבאוםייעוץ משכנתא
קרא עוד
תתגמדנה המילים ותקצר היריעה מלהכיל את מילות התודה וההערכה למר אביחי מולה היקר. על היחס האישי, הסבלנות, הזמינות, המקצועיות, המאמץ והעבודה הראויה למחמאות. זאת ועוד, על התוצאה הפנטסטית (ריביות חלומיות ומרווח בנקאי/שוק חלומי) הערכתי ותודתי. אין לי ספק כי יועץ המשכנתא אביחי מולה מהווה נכס צאן ברזל בתחום המשכנתאות.
הקודם
הבא

מתי משתלם למחזר משכנתא?

משכנתא היא הלוואה שנלקחת לתקופות ארוכות, לעתים קרובות – 30 שנה. באופן טבעי, לאורך התקופה, תנאי השוק משתנים, ההכנסות וההוצאות שלנו משתנות, רמת המחייה והתעדופים שלנו משתנים, אך ההלוואה נותרת מקובעת להנחות שנלקחו אי אז ולתחזיות שלא בהכרח עמדו במבחן המציאות. בנוסף, לעתים קרובות המשכנתא  המקורית נלקחת ללא הבנה וללא ייעוץ מתאים ומשכנתא חדשה יכולה להיות זולה ומשתלמת בהרבה ביחס אליה. על מנת לפצות על אובדן ההכנסות, קיים מנגנון פיצוי בדמות קנסות על פירעון מוקדם. אתם מוזמנים לשלוח לנו את יתרת הסילוק של המשכנתא הנוכחית, ונבחן עבורכם בחינם מה פוטנציאל החיסכון והאם משתלם לכם לצאת למהלך כזה בניכוי הקנסות והעמלות שבדרך. אלו המקרים הנפוצים ביותר בהם כדאי לבחון את הכדאיות של המחזור:

 1. ירידה דראסטית בריביות: במידה ומחיר הכסף, הריבית על ההלוואה, ירד ביחס לערך בזמן בו נטלתם את ההלוואה, מחזור יאפשר לכם להשיג ריביות נמוכות יותר ולחסוך את בעלויות הריבית לאורך חיי המשכנתא.
 2. תמהיל משכנתא לא טוב: במידה והתפשרתם על תמהיל שלישים סטנדרטי שאינו מתאים לצרכיכם, לקחתם משכנתא מבלי להשקיע בכך את המחשבה הראויה או ללא ייעוץ מוקדם, סביר שתמהיל משכנתא חדש יחסוך לכם מאות אלפי שקלים.
 3. שינוי בהכנסות: במידה והכנסותיכם השתנו משמעותית ביחס לתקופה בה נטלתם את המשכנתא, תוכלו לשנות את אורך המשכנתא ולהתאים אותה לצרכיכם הנוכחיים. שימו לב שבמקרה של הגדלת הכנסות, רמת הסיכון של הבנק יורדת, וייתכן שתוכלו להשיג תנאים טובים יותר להלוואה.
 4. מעבר דירה: במידה ואתם עוברים דירה, סביר שהיקף ההלוואה והסכום לו אתם זקוקים יישתנה. מחזור משכנתא יאפשר לכם להתאים את ההלוואה לצורך הנוכחי.

כבר בדקתם כמה כסף אתם יכולים לחסוך במשכנתא?

יש לכם משכנתא קיימת? מעולה! בקשו מהבנק שלכם דו״ח יתרה לסילוק ושילחו לנו. אנו נבדוק חינם כמה אתם יכולים לחסוך.

מחזור משכנתא הוא מהמושגים הנפוצים ביותר בעולם המשכנתאות. מדובר בתהליך במסגרתו מחדשים את תנאי ההלוואה שלקחתם אי-אז במטרה לשפר אותם ולהקטין את ההחזר הכולל שאתם עתידים לשלם. את המחזור ניתן לבצע בבנק המקורי או בבנק אחר, ולעתים הוא יכלול קנסות שנועדו לפצות על אובדן ההכנסה שגרמתם לבנק בחריגתכם מההסכם המקורי. את המחזור מבצעים כשתנאי השוק והריביות טובים יותר, כשיכולת ההחזר משתנה או בכל שינוי בנסיבות. למעשה, תוכלו לפנות אלינו בכל עת על מנת שנבדוק עבורכם את כדאיות המחזור. המחזור הינו תהליך מורכב, ורצוי לבחון היטב את האופציות העומדות בפניכם על מנת לקבל משכנתא אופטימילית שמתאימה לכם, לצורך כך, רצוי שתפנו ליועץ המתמחה במחזור משכנתא.

מיחזור משכנתאות ניתן על ידנו לכל  לקוחותינו, בין אם המשכנתא הראשונית שנטלו בוצעה בסיוענו  ובין אם לא. לעיתים תכופות מגיעים אלינו לקוחות שנטלו משכנתא לפני 10, 15 ויותר שנים. במשך כל השנים שילמו את ההחזרים כמוסכם על פי גובה הריבית והתנאים שניתנו להם בשנות ה-90׳ ולאחריהן. אנו כיועצי המשכנתאות שלך, נלמד את תנאי המשכנתא שלך ונמליץ לך על מיחזורה כדי להתאימה לתנאי השוק העדכניים, וזאת במידה ונמצא שאכן המיחזור נחוץ ומתאים לכם. עצם מיחזור  המשכנתא מאפשר לא פעם חיסכון בריביות שירדו בינתיים ויצירת הצמדות מותאמות יותר, ובכך, מאפשר חיסכון כספי ניכר.

מיחזור המשכנתא, לאחר בדיקת הכדאיות, יכלול על פי רוב המרה של מסלול המשכנתא הקיים למסלול אחר. לעיתים נמליץ דוקא על השארת אותו מסלול, אך קיצור או הארכה של תקופת ההחזר ו/או עדכון ריבית המשכנתא. לא פעם לקוחות שהתחייבו להחזר משכנתא בהחזר חודשי בגובה מסוים, יגלו לאחר תקופה שההחזר גבוה עבורם או לחילופין נמוך, לאור שינויים בכושר ההשתכרות שלהם. במצב כזה אנו נבחן עבורכם את האפשרויות לשינויי המסלולים אליהם התחייבתם  ועדכון תנאי ההחזר.

בטרם נחליט על מיחזור המשכנתא נבדוק תחילה את הכדאיות והנחיצות בביצוע הליך זה. אנו ממליצים על בדיקה תקופתית של המשכנתא, ולפיכך לא תמיד יתעורר הצורך לשנותה. במקרים של ירידת ריבית במשק, למשל, אנו נבדוק אם הריבית שאתם משלמים משקפת את המציאות בשוק או שחלילה אתם משלמים יותר ממה שהייתם צריכים לשלם. לאלו מכם שאוהבים לבדוק בעצמם, ריכזנו פוסט עם כללי אצבע למחזור משכנתא, מוזמנים לקרוא.

נטילת משכנתא אינה בבחינת ״חתונה קתולית״. שיפור התנאים והתאמתם לתקופות השונות יכול לחסוך לכם כסף רב, אך לצערנו, לרוב האנשים אין זמן או מודעות לבדוק זאת על בסיס קבוע. בשביל זה אנחנו כאן. כלקוחותינו תוכלו לישון בראש שקט בידיעה שיש מי שדואג לכם.

איך לבחור יועץ משכנתא בתיקי מחזור?

לפני שאתם ניגשים לבחור את יועץ המשכנתא שיטפל בתיק המחזור שלכם, חשוב להבין שמדובר בעסקה מהותית בהיקף של מאות-אלפי שקלים. אנשים לא נוטים לבצע מחזור לעתים קרובות וכשמבצעים את התהליך – חשוב לבצע אותו בצורה המיטבית כי תיקון הטעויות צפוי לעלות ביוקר.בהתאם, רצוי לוודא שאתם בידיים של הטובים והמקצוענים ביותר. שיועץ המשכנתא שתפנו אליו הוא אדם איכותי וישר, נטול אינטרסים ושיקולים זרים.

בבואכם לבחור יועץ משכנתא, בחנו את מקצועיותו, את ההשכלה והנסיון שלו בתחום, ואת ההמלצות עליו. פרמטרים אלו יבטיחו שתקבלו יועץ משכנתא מצוין שיסייע לכם לכל אורך התהליך, ובעיקר יחסוך לכם הרבה כסף.

בפגישת ההיכרות, מומלץ לשים לב שאיש המקצוע שבחרתם מסביר לכם את ההליך על כל שלביו בצורה מובנת וברורה, תוך שהוא מפרט בפניכם את תמהיל המשכנתא וחלוקת ההלוואה, בהתאם למסלולים ולגובה ההחזרים החודשיים. 

כמה עולה מחזור משכנתא?

המחיר של מחזור המשכנתא מורכב ממספר רבדים:

 1. קנס הפירעון המוקדם: לתפישתנו, ככל שהקנס גבוה יותר, כך המחזור משתלם יותר, משום שהוא מעיד על אובדן רווח מהותי לבנק.
 2. שכר טרחה: משתנה בין יועץ ליועץ ותלוי גם במורכבות התיק עצמו. היועץ מסייע לכם לבנות תמהיל משכנתא מוצלח מזה הקיים, ובכך יחסוך לכם במרוצת הדרך עשרות-מאות אלפי שקלים במידה והוא בעל ניסיון. עלותו מאידך מסתכמת בכמה אלפי שקלים בודדים, וכנראה תסתמן בתור ההשקעה המשתלמת ביותר שעשיתם בחייכם (במידה ובחרתם יועץ משכנתא מוצלח).

ניתן לקרוא בהרחבה על אופן התמחור בתיקים שונים ועל מה נכלל בכל מסלול ליווי במאמר הבא:

שאלות על מחזור משכנתא

שאלות ותשובות בייעוץ משכנתא

המחיר של מחזור המשכנתא מורכב ממספר רבדים:

 1. קנס הפירעון המוקדם: לתפישתנו, ככל שהקנס גבוה יותר, כך המחזור משתלם יותר, משום שהוא מעיד על אובדן רווח מהותי לבנק.
 2. שכר טרחה: משתנה בין יועץ ליועץ ותלוי גם במורכבות התיק עצמו. היועץ מסייע לכם לבנות תמהיל משכנתא מוצלח מזה הקיים, ובכך יחסוך לכם במרוצת הדרך עשרות-מאות אלפי שקלים במידה והוא בעל ניסיון. עלותו מאידך מסתכמת בכמה אלפי שקלים בודדים, וכנראה תסתמן בתור ההשקעה המשתלמת ביותר שעשיתם בחייכם (במידה ובחרתם יועץ משכנתא מוצלח).

תוכלו לקבל סדרי גודל של עלויות בתיקים שונים באתר.

יועץ משכנתא מקצועי חוסך בתיקים סטנדרטיים עשרות ומאות אלפי שקלים ביחס לתמהיל הקיים (לאחר הפחתת הקנסות).  העלות בתיקים סטנדרטיים כאלה מסתכמת בכמה אלפי שקלים. ללא ספק מדובר בשירות משתלם.

משכנתא היא הלוואה שנלקחת לתקופות ארוכות, לעתים קרובות – 30 שנה. באופן טבעי, לאורך התקופה, תנאי השוק משתנים, ההכנסות וההוצאות שלנו משתנות, רמת המחייה והתעדופים שלנו משתנים, אך ההלוואה נותרת מקובעת להנחות שנלקחו אי אז ולתחזיות שלא בהכרח עמדו במבחן המציאות. בנוסף, לעתים קרובות המשכנתא  המקורית נלקחת ללא הבנה וללא ייעוץ מתאים ומשכנתא חדשה יכולה להיות זולה ומשתלמת בהרבה ביחס אליה. על מנת לפצות על אובדן ההכנסות, הבנק מוסיף קנסות על פירעון מוקדם. אתם מוזמנים לשלוח לנו את יתרת הסילוק של המשכנתא הנוכחית, ונבחן עבורכם בחינם מה פוטנציאל החיסכון והאם משתלם לכם לצאת למהלך כזה בניכוי הקנסות והעמלות שבדרך

יועץ משכנתאות יכול לסייע לכל מי שצריך משכנתה– מי שבדרך לרכישת דירה, זוגות צעירים, זוכי מחיר למשתכן, משקיעי נדל"ן, רוכשי דירה שנייה, משפרי דיור ועוד. כמו כן, יועץ רלוונטי למי שמחפשים לשפר ולשנות הלוואת משכנתא קיימת במסגרת מחזור משכנתא.

בבואכם לבחור יועץ משכנתא, בחנו את מקצועיותו, את ההשכלה והנסיון שלו בתחום, ואת ההמלצות עליו. פרמטרים אלו יבטיחו שתקבלו יועץ משכנתא מצוין שיסייע לכם לכל אורך התהליך, ובעיקר יחסוך לכם הרבה כסף.

דילוג לתוכן