כמה עולה ייעוץ משכנתא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני שנענה חשוב שנדע מדוע בכלל צריך יועץ משכנתא

דמיינו לעצמכם שהוגשה נגדכם תביעה על ידי גורם כלשהו ועליכם להתייצב מולו בבית משפט. סביר להניח שתשכרו את שירותיו של עורך דין מנוסה שייצג אתכם. תעשו זאת כי אתם יודעים שאתם אמנם מומחים במשלח ידיכם אבל אינכם עורכי דין ולפיכך לא מומחים בתחום המשפטי. כך גם יועץ משכנתאות מומחה בתחומו. ניסיונו הרב מאפשר לו, ובהתאמה גם לכם, להרכיב עבורכם משכנתא מהמסלולים הטובים ביותר עבורכם ובתנאים שלעתים רבות, יביאו לכם חיסכון של עשרות אלפי שקלים.

שכירת שירותיו של יועץ משכנתא תחסוך לכם התרוצצויות, בדיקות, התעמקות והבנה של התחום. יועץ המשכנתא, בזכות מאסת הלקוחות שבטיפולו והכרותו היומיומית עם הבנקים, נמצא בעמדת יתרון מול הבנקים להשיג לכם את העסקה הטובה ביותר. היועץ פוטר אתכם מהצורך להתמודד עם מושגים פיננסים שאינכם מכירים, להתמקח עם הבנק על ריביות, להפסיד ימי עבודה בהתרוצצויות בין הבנקים ולמלא כמות טפסים אינסופית.

לבנקים עצמם יש יועצי משכנתאות, אך אלו, גם אם אנשים מקצועיים וטובים, נאלצים להיצמד לתכתיבי הבנק שמעסיק אותם. רק יועץ עצמאי שעובד עבורכם ומטעמכם, יוכל לנווט בהצלחה בסבך ההצעות, מבלי ליפול למלכודות, ובסופו של דבר לבנות עסקה מותאמת לכם, ליכולותיכם ולדרישותיכם. 
כאן תוכלו לקרוא עוד בהרחבה על למה צריך יועץ משכנתא

מה בדיוק יועץ המשכנתאות עושה?

ברוב המקרים, שכירת שירותיו של יועץ משכנתאות נקראת ליווי מלא למשכנתא.
התהליך מתחיל בשאלון איפיון פיננסי הנשלח אליכם, שמטרתו להכיר את התא המשפחתי, ההכנסות, ההתחייבויות שלכם, כספים שאמורים להיכנס בעתיד. לאחר מכן קובעים פגישת ייעוץ בה עוברים על השאלון ועושים תיאום ציפיות, מחליטים על גובה המשכנתא והחזר חודשי. לאחר מכן יפנה היועץ אל הבנקים הרלוונטיים בכדי להוציא עבורכם קודם כל אישור עקרוני למשכנתא. לאחר שתקבלו אישור עקרוני תוכלו לחתום על חוזה הרכישה בראש שקט, משום שזה אומר שהבנק אישר לכם את גובה ההלוואה שרציתם. לאחר שיתקרב מועד התשלום לצד השני ,יבנה היועץ את תמהיל המשכנתא שהוא למעשה המנוע של כל המשכנתא עצמה. לאחר שבנה את התמהיל, היועץ ינהל משא ומתן עם הבנקים הרלוונטיים עד להשגת תנאים אטרקטיביים למשכנתא שלכם.
בשלב זה, יעבור המשך הטיפול לידיים שלכם. תצטרכו למלא משימות שהבנק יבקש מכם, כגון החתמת מסמכים בין עורכי הדין, המצאת שמאות עבור הבנק, ביטוח חיים ועוד. את זה היועץ לא עושה בעבורכם.

לחלק מיועצי המשכנתאות יש שירות נוסף שנקרא ליווי מרחוק. היועץ יבצע את האיפיון הפיננסי, יבנה עבורכם את התמהיל וידריך אתכם מרחוק לאילו בנקים לגשת ואת תנהלו את המו"מ בעצמכם.

הצורך מובן, אבל תכל'ס כמה זה עולה?

  • גובה העמלה לייעוץ משכנתא מלא, הכולל ליווי הלווה מתחילת התהליך ועד לביצוע המשכנתא, תלוי במורכבות העסקה. עבור משכנתאות סטנדרטיות, טווח המחירים נע בד"כ בסביבות 8,500-10,000 ש"ח.
  • עלות ליווי מרחוק למשכנתא לרוב תהיה זולה יותר ותנוע בטווח מחירים של 4,000-6,000 ש"ח.
  • עסקאות מורכבות יותר, לדוגמא בהן יש לאחד מהלווים היסטוריית אשראי שלילית, חזרות של צ'קים או הוראות קבע או שנרש בהן ערבים מתומחרות בהתאם ולרוב טווח המחירים ינוע סביב 9,000-15,000 ש"ח

לרוב, כשעומדים בפני עיסקה כל כך מהותית בחיים כמו עיסקה לרכישת דירה, כל הוצאה, גם הקטנה ביותר, הופכת לקריטית. לכן, יהיו שיגידו, למה צריך יועץ משכנתאות , אם אני יכול לחסוך עלות זו ולהתרוצץ קצת בין הבנקים בעצמי?
ובכן, גם בשאלה זו, כמו בכל דבר בחיים, זה עניין של עלות מול תועלת. תשלמו כמה אלפי שקלים ליועץ משכנתא טוב , כך תגיעו בראש שקט לעסקה כל כך גדולה, ועל הדרך גם תחסכו בין עשרות למאות אלפי שקלים בריביות והצמדה.
עלות שכירת שירותיו של יועץ המשכנתאות מתגמדת על פי רוב אל מול החיסכון הרב שהוא יוצר עבורכם, סכום כסף המתפנה למטרות אחרות.


דילוג לתוכן