תמהיל משכנתא

כאשר אתם לוקחים הלוואה רגילה מהבנק, בין אם זה לקניית רכב, שיפוץ לבית או סתם כדי לכסות מינוס, הבנק ברוב המוחלט של המקרים יציע לכם הלוואה במסלול אחד. בדרך כלל זו תהיה הלוואה מבוססת ריבית פריים. (הפריים היא ריבית בנק ישראל בתוספת 1.5%, כלומר אם ריבית בנק ישראל עומדת על 0.35% אז ריבית הפריים תעמוד על 1.85%)
כאשר הבנק יעמיד לטובתכם הלוואה במסלול זה, אז ריבית הפריים היא הבסיס ועליה הבנק יבקש תוספת (אלא אם אתם ברי מזל והבנק במקום לבקש תוספת, יעניק לכם הפחתה מריבית הפריים). 

לצורך ההמחשה אם הבנק מבקש P+2%, אז ההלוואה שלכם תמיד תהיה ריבית הפריים העדכנית בתוספת שני אחוזים. אם נמשיך את הדוגמא הנ"ל, בהנחה וריבית הפריים עומדת כיום על 1.85% , והבנק ביקש מכם תוספת של 2% אז ריבית ההלוואה שלכם תעמוד על 3.85%. שימו לב שככל שריבית הפריים תעלה/תרד בהמשך החיים, אז הריבית שלכם בהלוואה תעלה ותרד בהתאמה וכפועל יוצא גם ההחזר החודשי יתעדכן בהתאם. 

במקרה כזה בו יש לכם רק מסלול אחד להלוואה, יהיה לכם קל מאד לבצע את המשא ומתן מול הבנקים על גובה הריבית שתשלמו. אתם הולכים ומבצעים סקר שוק על אותו תמהיל (במקרה הזה מורכב ממסלול אחד ) עד שתקבלו את הזול והמשתלם ביותר עבורכם. 

במשכנתא לעומת זאת, מדובר בעולם אחר לחלוטין:

 • לרוב, משכנתא היא לטווח מאד ארוך בין 20 ל 30 שנים כך שהיא מצריכה תכנון מעמיק של משתנים רבים כגון: גיל, מצב משפחתי, ילדים, מקומות העבודה,הכנסות, תכנון כלכלי לטווח קצר, בינוני ארוך, מצב בריאותי ובחינת ההתנהלות הכלכלית של משק הבית שלכם. 
 • בנוסף על כך, בשוק המשכנתאות בישראל יש למעלה מ 20 סוגי מסלולים, הנפוצים ביניהם: ריבית קבועה צמודה למדד, קבועה לא צמודה למדד, פריים, משתנה צמודה למדד ומשתנה לא צמודה למדד, שימו לב שהפריים הוא רק אחד מתוך המסלולים הרבים.

שתי הנקודות הנ"ל ממחישות עד כמה העסק הזה הוא דבר לא פשוט כלל וכלל. 

תמהיל המשכנתא הוא למעשה החלוקה למסלולים של הלוואת המשכנתא. כלומר: סוג המסלול, אורך התקופה והריבית, וכמובן ההחזר החודשי שהוא נגזרת של שלושת הפרמטרים הראשונים.

עד כמה חשוב תמהיל המשכנתא?

תמהיל המשכנתא הוא הדבר הכי חשוב במשכנתא. תוכלו לחשוב עליו בדומה למנוע של רכב. המנוע יקבע כמה כוח סוס יש לרכב, לאיזו מהירות תוכלו להגיע, איזה משקל תוכלו להעמיס ואיזה מרחק תוכלו לעשות איתו. 

בהקבלה דומה, תמהיל המשכנתא יקבע כמה מהר תסתיים ההלוואה, אילו מסלולים יהיו בה, מה רמת הסיכונים הגלומים בה ומה יהיה גובה ההחזר החודשי שתשלמו מדיי חודש בחודשו. בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, הריביות אינן הדבר הכי חשוב במשכנתא אלא התמהיל

טעות נפוצה של נוטלי משכנתאות היא שבמהלך המו"מ הם מתמקדים בדיון על גובה הריבית במקום להתמקד בתמהיל איכותי שמותאם לצרכיהם. ניתן להיווכח בשונות הגדולה שבין תמהילים שונים במחשבון תמהיל משכנתא שבאתר שלנו.

רגולציה

בנק ישראל הוא למעשה הגוף שמתווה את המדיניות בשוק המשכנתאות וקובע מה מותר ומה אסור. לכן בבואנו להרכיב תמהיל משכנתא , חובה עלינו לציית למגבלות בנק ישראל שקבע גבולות גזרה:

 • לפחות שליש מהמשכנתא חייב להיות בריבית קבועה (צמודה/לא צמודה למדד).

יש לשים לב שעד לתאריך 17.1.2021 היתה מגבלה על רכיב הפריים (היה אסור לקחת מעל שליש משכנתא במסלול זה), אולם בנק ישראל הקל על ציבור הלווים ואיפשר לקחת עד שני שליש ממסלול זה. 

תמהיל שלישים

מהו תמהיל שליש/שליש/שליש והאם הוא טוב?

בהנחה ואין לכם את הידע לבנות תמהיל משכנתא מותאם עבורכם ולא נעזרתם בשירותיו של יועץ משכנתא מקצועי, אתם לבטח תיגשו ליועץ שנמצא בבנק. ברוב המקרים, ליועץ בבנק יהיו בין 20-30 דקות לשבת איתכם כאשר בחלק ניכר מזמן הפגישה, הוא ינסה למכור לכם את מרכולתו ולשכנע אתכם לקחת משכנתא דווקא אצלו בסניף ובעסקה כדאית לבנק ופחות עבורכם. טווח זמן קצר שכזה אינו מספיק בכדי להכיר את התא המשפחתי שלכם, את יכולת ההחזר שלכם, את השאיפות הכלכליות ואת המטרות שלכם ולכן בסבירות מאד גבוהה היועץ בבנק יבנה לכם תמהיל משכנתא תוך 2 דקות.
ברוב המוחלט של המקרים אתם תקבלו תמהיל שנקרא שלישים משום שהוא מחולק לשלושה חלקים: 

שליש בריבית קבועה – צמודה או לא צמודה למדד.

 • שליש בריבית פריים.
 • שליש בריבית משתנה צמודה- במסלול משתנה צמודה, הריבית משתנה כל 5 שנים וגם צמודה למדד המחירים לצרכן.
  ניתן לחשב הצמדה מנתונים היסטוריים במחשבון מדד המחירים לצרכן

למה הבנק ישמח לתת לכם תמהיל שלישים?

הוא נמצא בהתאמה מושלמת למגבלות בנק ישראל. הוא חוסך מפקיד המשכנתאות "כאבי ראש" ואת הצורך לבחון האם התמהיל חורג מדרישות בנק ישראל. 

 • יש בו המון כסף צמוד למדד ובריביות משתנות (מסלול משתנה צמודה, זוכרים?) כך שהרווח של הבנק במסלול זה צפוי להיות גבוה מאד.
 • ברגע שאתם אימצתם את התמהיל הבנקאי, אתם תתחילו להתווכח איתו על הריביות. כלומר בזה הרגע הסכמתם על עסקה רווחית עבור הבנק וכעת אתם תתווכחו על הריביות שכאמור אם אתם זוכרים, הן פחות חשובות מהתמהיל. 

למה התמהיל הזה מסוכן?

ברגע שיש לכם את תמהיל שלישים, זאת אומרת שלמעלה מ 66% מהמשכנתא צפוי להשתנות עם השנים (מסלול המשתנה ומסלול הפריים שיכול להשתנות בתדירות גבוהה) ואם במסלול הקבוע הריבית שלכם גם צמודה למדד זה אומר ש 100% מהמשכנתא חשוף לשינויים עתידיים. 
שימו לב שכפי שנכתב לעיל , האפשרות לקחת שני שליש מהמשכנתא במסלול פריים (החל מה 17.1.2021 ) זה דבר שמצד אחד הוריד רגולציה ומצד שני "הטבה" שאין להקל בה ראש. 
כאשר לוקחים הלוואת משכנתא לטווח של 30 שנים יש לקחת בחשבון תרחיש בו ריבית הפריים מזנקת ואז לבחון האם משק הבית יעמוד בנטל הכלכלי בתרחיש שכזה. 

אז מה אם המשכנתא חשופה לשינויים? איך זה ישפיע עלינו?

כאשר אתם לוקחים את המשכנתא , יעניין אתכם מאד ההחזר החודשי. אתם תרצו לדעת שזהו סכום שתוכלו לעמוד בו גם בטווח הקצר, בטח הבינוני ולבטח גם בטווח הארוך. שהסכום שיירד לכם כל חודש, יהיה כזה שישאיר לכם מספיק אוויר כדי לכלכל את משק הבית, את הילדים, גני הילדים, חוגים, הוצאות רכב, מזון , חשבונות חשמל ועדיף שיישארו גם כמה שקלים לפנאי ובילויים. 

אבל אם תכניסו למשכנתא שלכם יותר מדי מסלולים שצפויים להשתנות בעתיד, זה בדיוק ההיפך מהמטרה שרציתם. זה אומר שההחזר החודשי הנמוך שאותו כל כך רציתם יטפס בעקביות ואולי יגיע לסכום שלא תוכלו לעמוד בו בתזרים החודשי שלכם. 

מתי תמהיל שלישים עשוי בכל זאת להתאים עבורכם?

 • במקרה בו אתם יכולים לעמוד בהחזר חודשי מינימלי בלבד, או כי הבנק הגביל אתכם להחזר שכזה או כי אין ביכולתכם לשלם יותר, כך שלא נותרת בפניכם אופציה מלבד לפרוס את המשכנתא ל 30 שנים ולהצמיד חלקים נרחבים ממנה למדד. טיפ קטן: אם הגעתם למצב שכזה רצוי שתבחנו את כדאיות העסקה משום שיכול להיות שהיא גדולה עליכם.
 • במקרה בו אתם יודעים בסבירות מאד גבוהה שתוכלו לפרוע את מסלול המשתנה צמודה בטווח זמן קצר ובכך להפחית סיכונים.
 • במקרה בו אתם נמצאים בפרופיל של משקיע, ומתכננים למכור את הנכס ולעשות סוג של אקזיט, החזר חודשי נמוך לטווח הקצר עשוי לשרת את המטרות שלכם.

אולי נבקש מהיועץ בבנק לבנות לנו תמהיל אחר?

לאחר שהבנו שתמהיל שלישים ברוב המקרים לא יהיה טוב עבורנו, אולי פשוט נבקש מהיועץ בבנק להרכיב עבורנו תמהיל מותאם אישית. אז כדאי שתחשבו טוב טוב על המשפט האחרון ותשאלו את עצמכם מספר שאלות:

איזה אינטרס מייצג היועץ בבנק? את האינטרס שלכם או של המעסיק שלו?

 • מי משלם את משכורתו של היועץ בבנק?
 • מי קובע ליועץ בבנק את היעדים ומי דוחף אותו להשיג אותם?
 • אם היועץ ימכור את כל המשכנתאות בהנחות מטורפות, האם הוא ימשיך לעבוד באותה עבודה?
 • אם היועץ ימכור משכנתאות יקרות ורווחיות לבנק, מי ירוויח מכך ועל חשבון מי זה יגיע? 
 • האם ליועץ בבנק יש שעות רבות כדי להשקיע ולנתח את התא הכלכלי שלכם בבית?
 •  האם תחת הלחץ העצום שהוא נמצא, הרצון להשיג את יעדי הבנק, הרצון לרצות את המנהלים שלו, יהיה לו את הזמן או הרצון לשבת ולייעץ לנו באופן אישי?
 • איזה ניסיון יש ליועץ בבנק בבניית תמהיל מותאם אישית עבור לקוחות משתנים? הוא הרי מציע לרוב הלקוחות את תמהיל השלישים שמונהג על ידי הבנקים.

שלא תבינו חלילה לא נכון, יש יועצים נפלאים בבנקים, מקצוענים ואנשים איכותיים, אבל לצד כל זאת זכרו תמיד שהם מייצגים בצדק את האינטרס של המוסד הפיננסי העצום הזה שמשלם את משכורתם ואילו אתם מייצגים די בצדק את המוסד הפיננסי שנקרא התא המשפחתי שלכם. אתם תצטרכו להילחם על האינטרס שלכם והבנק יצטרך להילחם על האינטרסים שלו. 

אז אם לא תמהיל שלישים, אז איזה תמהיל כן מומלץ עבורי?

לצערנו אין תשובה אחת נכונה משום שתמהיל משכנתא בדומה לתפריט תזונה חייב להיות מותאם בקפידה לזוג שלוקח את המשכנתא. בדיוק כמו ששני אנשים יגיעו לתזונאית באותו יום, באותה שעה עם אותם נתונים, אבל לכל אחד מטרות שונות: האחד רוצה לרדת במשקל והשני רוצה להעלות מסת שריר. לאחד מהם יש חיבה לספורט ולשני קצת פחות, לכן לכל אחד מהם, תתאים התזונאית תפריט שונה.
כך גם בתמהיל המשכנתא, בניית התמהיל צריכה להיעשות באחריות, על ידי איש מקצוע מיומן ולאחר שביצע ניתוח ושקלול של פרמטרים רבים כגון: בחינת ההכנסות שלכם, הלוואות, הוצאות משק הבית השוטפות, הגיל שלכם, צפי לקבלת כספים בעתיד, זיהוי צרכים פיננסיים שלכם ועוד משתנים רבים שצריכים להילקח בחשבון. רק לאחר כל זה בונים תמהיל משכנתא שמותאם אישית עבורכם ורק איתו יוצאים לנהל מו"מ עם בנקים. 
זכרו: כאשר אתם לוקחים משכנתא , אתם בדרך כלל תבצעו את העסקה הגדולה והמשמעותית בחייכם, לכן רצוי שברגעים כאלו יעמוד לצידכם איש מקצוע שידאג לאינטרסים שלכם ושלכם בלבד. זוהי מהות תפקיד יועץ המשכנתאות הפרטי: לבחון את התנהלות משק הבית שלכם, לייעץ לכם על גובה ההחזר החודשי, לבנות תמהיל מותאם אישית לכם ולנהל בעבורכם את המו"מ מול הבנקים.

מה לעשות אם כבר לקחתי משכנתא בתמהיל שלישים?

ראשית, חשוב לציין שלא הכל אבוד. מוטב לתכנן את המשכנתא לפני שלוקחים אותה, אך עדיף לתקן מוקדם מאשר לעולם לא. אנו מציעים לכם לשלוח אלינו דו"ח יתרות לסילוק, ונבחן מה "מידת הנזק" – כלומר האם ועד כמה המשכנתא הנוכחית מתאימה לצרכים שלכם, וכמה כסף תוכלו לחסוך בתמהיל משופר שנוכל להשיג עבורכם.  כל שנצטרך הוא שתוציאו דוח יתרה לסילוק מהבנק , ואת הדו"ח ולשלוח למייל [email protected] . במידה ונמצא שניתן לשפר את התמהיל, אנו נמליץ לכם לבחון מחזור משכנתא, על מנת להשיג תמהיל טוב ומותאם יותר שיחסוך לכם הרבה כסף לאורך הדרך.

טיפ לסיום:

בהנחה שאתם רוצים לעשות את התהליך לבד, עליכם ללמוד טוב טוב את נושא המשכנתא מכל כיוון, לבחון את הכנסות משק הבית שלכם, את ההוצאות, את התזרים, צפי להכנסות עתידיות ורק לאחר מכן לבנות תמהיל ואיתו לנהל מו"מ מול הבנקים. אחרת כל בנק ימשוך אתכם לתמהיל משלו ולא באמת תוכלו לנהל מו"מ ביניהם (עליכם להשוות תפוחים לתפוחים). רק אם תבנו תמהיל חכם תוכלו לשאת ולתת מול הבנקים על אותו התמהיל ולמקסם תוצאות.

אם אין לכם ניסיון רב בתחום, רצוי שתשכרו את שירותיו של יועץ משכנתאות שלאחר שיבצע ניתוח מעמיק, יבנה עבורכם תמהיל ובאמצעות קשריו ינהל מו"מ חכם ותמציתי מול הבנקים. ברוב המקרים תגלו שהעלות שלו תחזיר את עצמה הרבה יותר מהר ממה שדמיינתם. 

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לשיחה ראשונית, בה נראה כיצד ניתן לשפר את התמהיל שלכם.

אביחי מולה יועץ משכנתא
אביחי מולה

יועץ משכנתא, מייסד Planner

"אני מאמין בשקיפות מלאה והוגנות הן מול הלקוחות והן מול המערכת הבנקאית.
טובת הלקוח לעולם תהיה במקום הראשון בסדרי העדיפויות של החברה שלנו."
חתימת יועץ משכנתא אביחי מולה
רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

דירוג ממוצע: / 5.

מאמרים נוספים

לייעוץ משכנתא מהמומחים
השאירו פרטים בטופס!
לשיחה ראשונית ללא התחייבות חייגו עכשיו:
שירותי המשכנתא של פלאנר

מסורבי משכנתא

בזכות הניסיון העשיר שצברנו בעבודה מול לקוחות מסורבים, אנחנו נדע להכווין אתכם ולבנות עבורכם את הפתרון הטוב והמתאים ביותר במגבלות הקיימות.

משכנתא חוץ בנקאית

מאחר והמשכנתאות החוץ בנקאיות מורכבות וקל לבצע איתן טעויות, אנו נשמח לבנות עבורכם את התמהיל המדויק שיחסוך לכם המון כסף בעתיד.

משכנתא לפושטי רגל

עם התנהלות כלכלית נבונה, הסברים מניחים את הדעת, הגשת בקשה בצורה טובה לבנק או לגוף הנכון באותה עת, ועם הרבה מו"מ ניתן גם לאשר פושטי רגל לשעבר.

הלוואה כנגד נכס

הלוואה כנגד נכס היא פתרון נהדר הקיים במערכת הבנקאית והחוץ בנקאית למגוון רחב של בעיות. ניתן לקבל משכנתא גם תמורת שיעבוד של נכס שכבר נמצא בבעלותנו.

משכנתא לאיחוד וסגירת הלוואות

שוק המשכנתאות הוא דינאמי, תחרותי ותנודתי מאד. במיחזור משכנתא ניתן לקצר שנים, להפחית החזר חודשי ולחסוך כסף. המון כסף.

משכנתא הפוכה

אנו מתמחים בפתרונות מימון לגיל השלישי ונסייע לכם לתכנן את התקציב הנדרש לכם ונפעל עבורכם לקבלת הלוואה במהירות המרבית ובתנאים המיטביים עבורכם.

מחזור משכנתא

אנו בוחנים בקביעות את תיקי המשכנתאות ופועלים לעדכן ולהיטיב את הריביות והתנאים המקוריים, כדי לחסוך ללקוחותינו כסף רב.

משכנתא לבנייה

היערכות מוקדמת להליך בנייה ולקיחת משכנתא, חוסכת כסף ועוגמת נפש. ללא תכנון מתאים יתכן ותמצאו את עצמכם במצב תזרימי קשה. אנחנו נוודא שזה לא יקרה!

משכנתא לדירה להשקעה

משכנתא לדירה להשקעה היא משכנתא שונה מאשר משכנתא רגילה קלאסית. בתכנון שלה, באופן שניגשים אליה, באחוזי המימון ובבניית התמהיל שמרכיב אותה.

המלצות על יועצי המשכנתא של פלאנר
אבירן כהן
אבירן כהן
משכנתא במחיר למשתכן
קרא עוד
בחרנו דירה, חתמנו על חוזה והתחלנו להיפגש עם יועצים ויועצים עד שהשם שלך הגיע. היום אני יכול להגיד בפה מלא שמהרגע שפתחנו לך את הדלת התיישבת על הספה ואמרת ״אני אוהד בית״ר טוב לכם תיקחו לא טוב תברחו״ הבנתי שאתה היועץ שלי 😉. עכשיו ברצינות מהרגע שהתיישבת פתחת את הלפטופ עם האש בעיניים וההתלהבות היה נדמה שאנחנו הלקוחות היחידים שלך ואתה לוקח את המשכנתא לעצמך, אבל אחרי שעברנו כברת דרך ותהליך שלם שכלל ליווי, שיחות אינסופיות עם בנקים , המלצות על הורות ובעיקר חפירות שלי הבנתי שזה פשוט אתה! אריה שלוחם למען הלקוחות שלו.
תודה!
אביטל ארצי
אביטל ארצי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
איש נדיר ומקסים!לכל אורך הדרך היית זמין עבורי. שיתפתי אותי בכל שלב, הסברת לי בעברית פשוטה מושגים שלא הבנתי. הרגשתי מההתחלה שאני בידיים טובות, שבאמת אכפת לך, שאתה הופך עולמות בשביל להשיג לי מפחידות, אתה גם בן אדם מהמם עם לב ענק.את העסקה הכי טובה שאפשר. אתה מלך! ולא רק בגלל שאתה מנוסה ברמות
יאיר ונחמה פלאוט
יאיר ונחמה פלאוט
משכנתא במחיר למשתכן
קרא עוד
כאחד שעוקב רבות בקבוצות של משכנתאות, ראיתי את שמך עולה לא פעם ולא פעמיים. בחרתי בך על פני יועצים אחרים שצפו כי הענווה והיושרה שלך בולטים בהודעותיך. הפרגונים שלך לעמיתיך לתחום הם אלו ששכנעו אותי לבחור בך 🤓. אתה אדם זהב. המון סבלנות, ענווה, יושרה, חוש הומור ורצון אמיתי לתת את כל כולך למען הלקוחות שלך מתוך אכפתיות אמיתית. מבטיח לך שלא ראינו נותן שירות בישראל כמותך. אומרים ש-NASA 🚀 שוברים את הראש בלהיות הראשונים שיצליחו לשלוח אדם למאדים. אבל אתה עקפת אותם בקלות בסיבוב. הגעת עד למאדים וחזרה עבורנו ואין לי ספק שזה הרגלך בקודש כלפי כל הלקוחות שלך. מקצוען אמיתי, אין מילים אחרות לתאר את העסק שהתנהל פה. התחלנו, אישתי ואני, את התהליך בחששות קלים 😬 לגבי תמהיל שיהיה אופטימלי עבורנו, בסבלנות ובמתינות הסברת את כיוון הפעולה,ויצאנו לדרך. בתחילה חשבתי שנגיע לריביות ממוצעות ולא מעבר לכך, אבל הלסת שנשמטה לי 😮 למשמע הריביות שהשגת אחרי משא ומתן חסר פשרות מול הבנקים השונים היממו אותי🤑.
טל בן חיים
טל בן חיים
יועץ הכספים של מייקרוסופט
קרא עוד
אביחי מולה, קולגה וחבר. ניחן בשילוב מיוחד של מקצועיות, אמינות והוגנות. ביצעת עם אביחי מספר רב של פרויקטים שבכולם אביחי היווה נדבך מרכזי בהצלחה מרובה ובשביעות רצון הלקוחות.
אייל ריטברג
אייל ריטברג
מנהל קבוצת "אייל הנדסה פיננסית"
קרא עוד
ההכרות שלי עם אביחי החלה כשהחלתי את דרכי בעולם המשכנתאות כאיש מקצוע. מבין כלל היועצים שפגשתי, הוא התבלט במקצועיותו ובשירותיות שלו. יחד עם זאת, אלו משניים ביחס לאישיותו הנעימה והאדיבה– שהיא ללא עוררין הנכס הכי חשוב שלו כיועץ. ממקור ראשון, אני יודע לומר שאביחי יוצא מגדרו לטובת לקוחותיו. החל בפגישות הראשוניות– שאז הוא עושה כל הנדרש כדי להבהיר ולפרק את המורכבות של עולמות המימון. בהמשך, הוא מגייס את יכולותיו היצירתיות כדי לתפור תוכנית מימונית יחודיות המתאימה לצרכים של לקוחתיו. ולבסוף, הוא נעזר במערכות היחסים החמות שביסס עם הבנקאים כדי להשיג את התנאים והריביות הטובים ביותר ללקוחותיו. אם אתם חושבים על יועץ - היו רגועים, חיפושיכם תמו.
מושיקו יפת
מושיקו יפת
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
שירות ויחס חם. תוצאות טובות וחיסכון ענק. ממליץ בחום.
יהודה ומעיין עבו
יהודה ומעיין עבו
משכנתא במחיר למשתכן - יבנה הירוקה
קרא עוד
אחרי שסיימנו את הליך קבלת המשכנתא, התשובה היא חד משמעית כן! יש צורך באדם שמכיר את המערכת מבפנים, שיודע באילו כפתורים ללחוץ ומתי. לאיש היקר הזה קוראים אביחי מולה, יוועץ המשכנתא אותו בחרתי ולא בכדי. מן השיחה הראשונה, הבחנתי שעסקינן ביועץ שמבין היטב את רזי המשכנתא, אדם נחוש, אסטרטג, וווינר אמיתי.אביחי בנה לי תמהיל משובח, נלחם על גובה הריביות כאריה, נלחם על גובה תשלום פתיחת תיק, ובכך חסך לי למעלה מ-100,000 ש"ח!!!
עדי נטף
עדי נטף
מנכ"ל המרכז לחיסכון במשכנתא
קרא עוד
יועץ מהשורהה הראשונה. זמין, יעיל, ובעל ראש יצירתי למציאת פתרונות לבעיות מימון מורכבות. אני מוצא עצמי לא מעט נעזר בשירותיו כאשר אני נתקל בבעיות כאלו.
רום וקורל יצחקי
רום וקורל יצחקי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ענק אתה אביחי אין דברים כמוך.
צבי וירדנה פרמוביץ
צבי וירדנה פרמוביץ
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
היה מאוד כיף לעבור את התהליך הזה בעזרתך... ועוד עם מוצר סופי מצויין. אין ספק שההחלטה לפנות אלייך הייתה החלטה טובה והייתה לנו הזכות לעבור את התהליך הזה בעזרתך ובצורה מחושבת ומוצלחת!
עמית ואלה חסיד
עמית ואלה חסיד
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
מהרגע שפגשנו אותך לראשונה ואחרי בחינה של כמה יועצים הייתה בינינו כימיה - ידענו שאתה הוא האחד שילווה אותנו בתהליך. אתה ללא ספק אחד מאנשי המקצוע הטובים ביותר שיצא לנו לעבוד איתו. לאחר שהפעלת את קסמיך וביצירתיות מופלאה, חזרת אלינו עם משכנתא Too goot to be True. למדנו בתהליך שעם נחישות, התמדה, מחשבה מחוץ לקופסא ומקצועיות, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות. אתה מספר 1!
עמיחי גולדבאום
עמיחי גולדבאום
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
תתגמדנה המילים ותקצר היריעה מלהכיל את מילות התודה וההערכה למר אביחי מולה היקר. על היחס האישי, הסבלנות, הזמינות, המקצועיות, המאמץ והעבודה הראויה למחמאות. זאת ועוד, על התוצאה הפנטסטית (ריביות חלומיות ומרווח בנקאי/שוק חלומי) הערכתי ותודתי. אין לי ספק כי יועץ המשכנתא אביחי מולה מהווה נכס צאן ברזל בתחום המשכנתאות.
אלי לאון
אלי לאון
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לא נתקלים בהרבה יועצים שאפשר להמליץ עליהם בלב שקט. אביחי והצוות יודעים את העבודה שלהם בצורה מקצועית, מהירה, זמינה.
Ofir Bazar
Ofir Bazar
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצוען אמיתי ליווה אותנו בכל התהליך, דאג לכל מסמך שנדרש, הכין תוכניות גיבוי למקרה ודברים ישתבשו ודאג לשקף לנו בכל שלב איך מתקדמים, לו״ז לביצוע ומה נדרש על מנת לסגור את ההצעה. השקט שנתן לנו והניהול של התהליך בהובלתו שווה המון וזה עוד לפני התנאים המצוינים שהצליח לסגור! ממליץ בחום.
Daniela
Daniela
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
זה דבר מאתגר לתאר את אביחי, כי באמת אין מילים לרמת השירות הבלתי רגילה שהוא נותן. בתהליך בחירת יועץ משכנתאות, ביצענו בחינה של מספר יועצים, ובשיחה ראשונית היה קליק מול אביחי. אני בן אדם עם לו"ז סופר עמוס, והיה לי חשוב בנוסף למקצועיות וידע, גם מהירות תקתוק הדברים, וכלל המרכיבים הללו יש לאביחי. אביחי נתן שירות סופר מקצועי, הוא שופע ידע בתחום, שירות מהיר, בכל שאלה שהייתה לי (והיו לי מיליון שאלות), אביחי נתן מענה סבלני ובשיא נעימות. הוא תמיד זמין, תמיד קשוב, תמיד מסייע, ופשוט הפך לחבר! תודה ענקית גם לדורית שתקתקה דברים במהירות ותפעלה את התהליך.
Micha Alkoby
Micha Alkoby
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
כשאישתי ואני חיפשנו בהתחלה מידע על משכנתא, השם של אביחי חזר על עצמו פעם אחר פעם בהמלצות. קבענו שיחה טלפונית ראשונית להיכרות והתרשמות, אביחי היה מקצועי מהרגע הראשון הוא ידע לתת מענה לכל השאלות שלנו, בלי להסס-מהר וחד. לאורך כל התהליך אביחי עזר לנו לקבל החלטות נכונות ושיקף את המידע בצורה ברורה ומקצועית, גם ברגעים שלנו הרגישו מבלבלים ומלחיצים, מהר מאוד אביחי ידע לפרק את הפצצה, להרגיע ולהשיב לנו את תחושת הביטחון. בסופו של דבר הוא השיג לנו מהר מאוד תמהיל מצויין שמותאם כמו כפפה אלינו.
bekele yalew
bekele yalew
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצועי וסבלני מאוד! עם המון נשמה. שאל את כל השאלות הבסיסיות לצורך התאמת המשכנתא לצורכי המשפחה. הסביר את כל האפשרויות שעומדות לרשותנו והגענו למסלול הכי מתאים וגמיש עם חישוב המשמעות בעתיד. יש לו צוות מדהים שעובד איתו ומלווה את כל התהליך. ללא התלבטות מומלץ מאוד.
roey levy
roey levy
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לפני מספר חודשים קיבלנו, אשתי ואני, החלטה ללכת על יעוץ משכנתא. קיבלנו המלצות חמות מכמה כיוונים על אביחי מולה. היום אני יכול להגיד לכם בדיעבד שזו ההחלטה הכי טובה שקיבלנו! אביחי ודורית היקרים ליוו אותנו לאורך כל התהליך (וממשיכים ללוות אפילו לאחר החתימה על המשכנתא!), עזרו לנו לקבל החלטות נכונות, תוך שיקוף כל המידע בצורה גלויה ומקצועית, ותוך מתן מענה מהיר וזמינות מידית. בתקופה מאתגרת כמו שאנחנו עוברים כעת במדינה, אביחי דאג להשיג לנו את התנאים הטובים ביותר שניתן להשיג! לכל מי שמתלבט, אין צורך! ממליצים בחום!!!
yaron gomhe
yaron gomhe
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצוען אמיתי, תמיד בסבלנות, תמיד מסביר פנים, נותן תחושה שיש על מי לסמוך, תוך ליווי צמוד ומקצועי. מומלץ בחום.
kobi shohat
kobi shohat
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי יועץ תותח, מוצא את הדרך המיטבית גם בזמנים קשים.
Vladislav Moshaev
Vladislav Moshaev
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
בחרנו באביחי כי קיבלנו המלצות חמות ואכן הוא עמד בכל מה שאמרו עליו, עובד מקצועי, מהר, מסביר ומלווה בכל שלב, פשוט תענוג לא יכולנו לבקש משהו אחר.
איתי ניני
איתי ניני
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
את אביחי לא הכרנו אבל ראינו המון המלצות ברשתות החברתיות. בפגישה הראשונה הבנו על מה כולם מדברים! אביחי הסביר לנו את כל מהו התהליך, מה נכון בשבילנו בהתאם לדרישות שלנו. וכן הסתכל על התמונה הכוללת והציע לנו אופציות שלא ידענו שקיימות בכלל! לאורך כל התהליך אביחי תמיד היה זמין לנו לכל שאלה בצורה נעימה ודאג לנו למשכנתא מדהימה! אז אביחי תודה רבה שהפכת לנו את התהליך הזה לפשוט, קל, מהיר והכי חשוב עם התנאים הכי טובים!
thiya berco
thiya berco
משכנתא הפוכה
קרא עוד
אביחי, כמובן כן הוא: מחיה נשמות ופותר בעיות בצורה יעילה ביותר, באופן המהיר ביותר ובסבלנות אין קץ. תמיד זמין ותמיד מוכן לענות על כל שאלה רלבנטית. אני בת 71 ואביחי עזר לי לקבל החלטה על משכנתאות הפוכה. היעוץ ירד לרזולוציות הכי קטנות וכלל הרבה מאד חששות שלי. הוא ניווט אותי מאד ברור, בנעימות אין קץ וקיבלתי כל תשובה לשאלות שהתעוררו אצלי. התהליך התמשך 52 יום והפך אותי מאדם מוטרד לאדם בטוח ושלם עם ההחלטה. אביחי ודורית הם ממש מה שנקרא " צוות לענין" ואני שמחה שהגעתי אליו. כן ירבו שכמותם!!! בהערכה רבה תחיה ברקו
igal k
igal k
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי קיבל אותנו בזרועות פתוחות בידיעה שהוא נכנס לעסקה סופר מורכבת, קבלנו את השירות הכי אישי שיכול להיות ובנתאים הכי מצויינים. ממליץ בחום ובוודאות אשכור את שירותיו בעסקה הבאה!
אבישי ווקנין
אבישי ווקנין
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי ודורית המדהימים ליוו אותנו בתהליך לקחת משכנתא שלא היה פשוט ודרש אישורים רבים. אביחי היה זמין אלינו בכל עת, בין לשאלות והתייעצויות ובין כאוזן קשבת. החוויה שלנו הייתה מאוד נעימה וטובה. הכל היה מסודר וברור. המון תודה אביחי ודורית!
hen yachye
hen yachye
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ממליץ בחום!! מקצועי , שרותי , זמין תמיד גם לחפירות , נותן תשובה לכל שאלה ולא מתייאש עד שתבין מה שאתה צריך להבין! וגם לא פחות חשוב מחיר הוגן
yuri london
yuri london
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ייעוץ מקצועי מהיר ואדיב, דואג ללקוח והכי חשוב תמיד זמין לכל שאלה. תותח על. תודה רבה על הכל.
ברית נדלן
ברית נדלן
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ממליצה בחום על אביחי עזר לנו המליץ ייעץ וליווה אותנו לאורך כל התהליך ואחריו.
Tal Che
Tal Che
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
כל מה שציפינו והרבה מעבר. שירות ברמה מושלמת עם הרבה סבלנות ומקצועיות. גם כשהעסקה התסתבכה היינו צריכים את אביחי בדחיפות גבוה, הוא היה שם בשבילנו בזמינות מקסימלית. תודה רבה!
אופיר קדושי
אופיר קדושי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הגענו לחברת Planner בעקבות המלצה שקיבלנו וזו בוודאות הבחירה הכי טובה שעשינו. אביחי ליווה אותנו אישית בכל התהליך, כיוון אותנו והדריך כל הדרך בכל שלב ושלב, והביא אותנו לתוצאה שלא היינו יכולים לחלום עליה בלעדיו. מעבר למקצועיות שהיא ברמה הגבוהה ביותר, ברמה האישית אביחי בחור מקסים והיה סבלני ושירותי לכל אורך התהליך. ממליץ בחום !
Rachel Galay
Rachel Galay
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
תהליך שבו אביחי והצוות שהוא מנהל ביד רמה היו שותפים אמיתיים! תמיד האמין וידע לכוון ולהסביר! יחס חם ואישי לכל אורך הזמן! תודה עליכם ולכם
ofir dubinsky
ofir dubinsky
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי ודורית ליוו אותנו בצורה מקצועית ונעימה לאורך כל התהליך שיכול להיות קשה ומבלבל, והיו זמינים לכל שאלה. בזכות אביחי אפילו לא יצאנו מהבית, וחתמנו על משכנתא דרך ה zoom בקלות ומהירות. תודה רבה!
Moshe Savitzki
Moshe Savitzki
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לאביחי התותח , סופר מקצועי , סופר נוח, עובד מול כל הבנקים. זמין לכל שאלה בכל שעה של היום. עושה מעל ומעבר כדי להביא את התמהיל הנכון לך.
מירי ווקנין
מירי ווקנין
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי וכל הצוות היו מעולים בהירתמות אין כאלו דברים עסקה מורכבת שלא סיכוי אביחי לא ויתר ועשה הכל ביחד עם הצוות המהמם שלו ממליצה בחום על אביחי מולה 💗💗
עדינה מנגיסטו
עדינה מנגיסטו
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הבחירה הכי טובה שלקחתי בכל התהליך הזה זה אתה !!!!!!! תודה על הזמינות והעננות בכל שאלה/בקשה התהליך לא היה פשוט אבל בזכותך ובזכותם הצוות המהמם שלך זה הרגיש פחות מאיים תודה על שהייתם שם לצידי בכל וצעד! לא מובן מאליו השירות הזה!!
Shikma Gelblum
Shikma Gelblum
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצועי וסבלני מאוד! ענה על כל השאלות, הרגיע, הסביר לי את כל האופציות שהכי נכונות עבורי ללקיחת משכנתא ועדכן בכל פעולה. יש לו צוות מדהים שעובד איתו ומלווה בכל תהייה או חשש. ממליצה בחום!
דן גרוס
דן גרוס
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הכרנו את אביחי והצוות דרך המלצות, והיו לא מעט. תחילה חששנו מהמילה משכנתא, עשינו שיעורי בית ויצרנו קשר עם אביחי שמהרגע הראשון היה אדיב, מרגיע וקשוב לכל הצרכים. בנה לנו תמהיל מעולה ללא הרבה סיכונים כפי שביקשנו והשיג ריביות מעולות. היום אנחנו אחרי החתימה, רגועים ויודעים היטב לאן פנינו בעתיד. אנחנו ממליצים על אביחי בחום, ומודים על הרגע שיצרנו קשר עם היועץ שדאג לנו גם להווה וגם לעתיד.
Oren Ar
Oren Ar
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
יצרנו קשר עם אביחי לקבלת יעוץ. התרשמנו שאביחי מקצועי מאוד. היה חד, מהיר, ממוקד, ועזר לנו לקבל תנאים מעולים. מבחינת זמינות- תמיד, בכל שעה, אביחי ודורית היו זמינים. אביחי גם השקיע בהסברים לאורך כל הדרך. היה פשוט קל וברור תודות לשירות. חד משמעית מומלץ.
Tomer Drori
Tomer Drori
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הגעתי בזכות המלצה שקיבלתי, וחייב לציין שהופתעתי לטובה. שירות מעולה עם יחס אישי. קיבלתי משכנתא בתנאים מצויינים עם חיסכון בריצות ותיזוזים, עם אביחי שליווה אותי לאורך כל הדרך. זמין בכל שעה בווטסאפ וגם לשיחה, הרגשתי שדואגים לי עד הסוף. המלצה חמה מאוד!!
איתמר מולי
איתמר מולי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
נעזרנו באביחי ודורית בלקיחת משכנתא בתקופה לא פשוטה עם ריביות גבוהות, אביחי השיג לנו ריביות מעולות לתקופה וגם אז לא היה רגוע והצליח להביא שיפור נוסף גם שהיינו מרוצים הוא לא נח! אביחי תמיד זמין! פשוט כך, מסביר לעומק כל שאלה במקצועיות וסבלנות(והיו המוןן). אין ספק שחסכנו המון זמן וכסף ואת זה בדקנו מול חברים ואנשים בקבוצות שלקחו משכנתאות דומות בתקופה הזאת. תודה אביחי ודורית והלוואי שכל בעלי המקצוע שנבחר בהמשך יהיו איכותיים כמותכם.
Natali Baghdadi
Natali Baghdadi
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
תודה רבה על השירות והיחס החם שקיבלנו זכינו לקבל שירות מקצועי תודה על הסבלנות, האכפתיות והדאגה
shai perlstein
shai perlstein
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לא קל לבחור יועץ משכנתא, יש כ״כ הרבה יועצים בשוק. אל אביחי הגעתי דרך המון המלצות שקראתי בכמה קבוצות פייסבוק - מסתבר שבחרתי נכון. השירות של אביחי מקצועי, מהיר, יעיל ומאוד סבלני. ממליץ בלב שלם.
אנה ניזברג
אנה ניזברג
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
שירות מדהים! הכי טוב שיצא לי לפגוש. תודה אביחי
asaf batson
asaf batson
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
מאוד ממליץ על אביחי. הגענו אליו לפני לקיחת משכנתא לא פשוטה, אביחי היה מקצועי וסבלני, טיפל בכל מה שצריך בצורה הטובה ביותר ליווה אותנו ונתן לנו תחושת בטחון לאורך כל הדרך. ללא ספק הבחירה הכי טובה שעשיתי בתהליך.
תומר גרינברג
תומר גרינברג
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי וכל הצוות אנשים מדהימים, ליווי מדהים, היענות והסבר לכל פרט ופרט, הרגשנו שאנחני בידיים הנכונות בכל שלב, תודה ענקית❤️
Shacar Maltabashi
Shacar Maltabashi
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי סופר מקצועי, שירותי ותקתקן. ההחלטה הכי טובה שקיבלנו 🙌
עמית חסון
עמית חסון
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
היועץ משכנתא הכי טוב בארץ. בתור אחד שהתנסה עם מס יועצים בעסקאות עבר, אביחי משאיר אבק לכולם. מומלץ מומלץ מומלץ
Rotem Aizenkot
Rotem Aizenkot
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצועי מאד,יסודי, קפדן, זמין וחד בצורה יוצאת דופן נתן ראש שקט בכל התהליך הבירוקרטי והפך את הכל לפשוט השיג לנו מסלולים איכותיים שמתאימים במיוחד לנו ושחסכו לנו הרבה כסף. נתן שירות מצויין מכל הבחינות. מומלץ בחום!
Matan Levhar
Matan Levhar
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי המקצוען!!! היה תענוג לעבוד איתו. משום שלא היה לי״נו הרבה זמן להתעסק ולבחון את ענייני המשכנתאות פנינו מהמלצה של חברים לאביחי. אביחי בדק ועדכן במהלך כל התהליך, היה בקשר איתנו והסביר לפרטי פרטים מה האופציות ומה כדאי ולבסוף גם נתן את המלצותיו. בזמן מועט הצלחנו בזכותו לקחת משכנתא מצוינת. תודה רבה רבה לך!
גיא קרליץ
גיא קרליץ
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אין ספק שאביחי מקצוען בתחומו. מהרגע הראשון הציג הכל בצורה ברורה ומקצועית וביצע ליווי צמוד ואישי לאורך כל התהליך וכל זה מבלי להתפשר על דבר. (גם שהכל היה לחוץ וצפוף מבחינת זמנים אביחי ידע לחשוב מחוץ לקופסא והצליח לעשות את האקסטרה מאמץ בשבילנו) תבחרו באביחי ותקבלו 100% אמינות, שקיפות מלאה וראש שקט מדאגות 💪
דילוג לתוכן