משכנתא לבנייה עצמית

לפעמים חלומות מתגשמים….בניית בית פרטי משלכם, לפי טעמכם וצרכיכם, עצים בחצר ופרחים בערוגה…זה בהחלט חלום. אנחנו כאן כדי לדאוג שהחלום הורוד הזה לא יתפוגג ויהפוך לסיוט, ולצערנו, ללא היערכות מוקדמת מתאימה וליווי מקצועי, החשש הזה מתממש לא פעם.

אז אתם עומדים להגשים את הפנטזיות שלכם ולבנות בית מותאם לצרכיכם מבחינת סוג הבניה, חלוקת המבנה, רמת הגימור והפונקציונליות. תהליך מרגש ויצירתי ללא ספק. יחד עם זאת, ככל שתיכנסו יותר לתהליך, תגלו כמה פנטזיות בעצם יש לכם, כמה קל להתפתות לחידושים טכנולוגיים, חומרי גימור מהממים, סגנונות שלא חלמתם עליהם. לא קל לעמוד בפיתויים הרבים, ואתם הרי בונים את בית חלומותיכם ואנחנו יודעים עד כמה קשה להחליט על מה להתפשר. 

לכן, ההיערכות המוקדמת לתהליך הבניה יכולה לחסוך לא מעט עוגמת נפש שלא לומר, כסף רב. בשלב המקדים לתהליך, נדרש לימוד מעמיק של שלבי הבניה ותכנון תקציבי מדוקדק. במקרים רבים, יווצר פער בין התכנון הפיננסי לביצועו בפועל בדרך להגשמת החלום. אל תוותרו על החלומות!  פשוט תתכננו אותם כמו שצריך.

במימון בניה עצמית, המשכנתא יכולה להוות חלק גדול מהפתרון. לכאורה, התנאים המוצעים יכולים להיות אידיאליים להגדלת ההון שיעמוד לרשותכם לצרכי הבנייה. אלא שללא תכנון מתאים, אתם עלולים למצוא את עצמכם בקלות במצב תזרימי קשה ואף משתק. זאת מאחר וישנן לא מעט מהמורות בדרך, לדוגמא: על פי רוב, ההסכם שלכם מול הקבלנים הבונים ששכרתם, ידרוש תשלום שוטף. בפועל, תידרשו לשלם בקצב שבועי/דו שבועי לקבלנים כשמנגד הבנק מעביר את המשכנתא, בד״כ ב-5 פעימות בלבד, בהתאם להתקדמות הבנייה ואישור מפקח או שמאי. כלומר, אתם יכולים למצוא את עצמכם במצב בו ההוצאות שלכם על הבניה אינן קשורות ואינן מתואמות עם הליך משיכת כספי המשכנתא.

בנוסף, העלות הסופית של הנכס צפויה להשתנות כתלות בשינויים במדד תשומות הבנייה ובמדד המחירים לצרכן, תוכלו להיעזר במחשבוני המשכנתא שלנו על מנת לקבל אומדן לשינויים ולהיערך בהתאם.

 

מתכננים לבנות נכס באופן עצמאי?

לבנקים השונים יש מגוון מסלולים וכללי מדיניות מגוונים, ואנו כיועצי המשכנתאות שלכם נבצע  את התכנון המדויק עבורכם, במסלול הנכון ביותר וזאת בבנק שיימצא המתאים ביותר לצרכיכם. אנו נשב איתכם, רצוי עוד בטרם רכישת הקרקע, נבנה את כל הטבלאות, נבחן את שיעורי המימון, נבדוק ונתאים את הגובה המקסימלי של המשכנתא שתוכלו לקבל. כך תוכלו לחסוך מעצמכם כאבי ראש גדולים, כסף רב, בעיות של אישורים בדרך וכן תימנעו מקנסות מיותרים, או ממצב בו תיתקעו עם שלד של בית על המגרש שרכשתם, ללא אפשרות לקבל מימון נוסף וללא התקציב הנדרש להתקדמות בבנייה – מצב שאין לו היתכנות עם ייעוץ ותכנון מתאימים.

מיחזור משכנתא

אנו בוחנים בקביעות את תיקי המשכנתאות ופועלים לעדכן ולהיטיב את הריביות והתנאים המקוריים, כדי לחסוך ללקוחותינו כסף רב.

ייעוץ משכנתא

נטילת משכנתא יכולה להיות חוויה חיובית. אנו בונים עבורכם את התמהיל האופטימלי עם הריביות הטובות ביותר, מותאם אישית לפרופיל הפיננסי שלכם

בדיקת היתכנות

נבצע עבורכם את הבדיקות המתאימות שיאפשרו לכם אומדן של גובה המשכנתא אליה תהיו זכאים עוד בטרם חתמתם על רכישת הנכס.

דילוג לתוכן