משכנתא לדירה שניה

משכנתא לדירה שנייה היא קפיצת דרך משמעותית בחיים הפיננסיים שלכם. זה אומר שאתם כבר מחזיקים בדירה אחת ובמקביל צברתם הון נוסף שאותו תוכלו להעמיד לטובת רכישת נכס נוסף. אבל כאן כללי המשחק הופכים להיות יותר מורכבים,  הן בהיבט של מימון העסקה והן בהיבט של מיסוי העסקה.

מהי משכנתא לדירה שניה?

כאשר אתם בעלים של נכס, וזה לא משנה אם הנכס הזה ממושכן או לא, ואתם רוצים לרכוש נכס נוסף ועליו לקחת משכנתא, אתם נחשבים מבחינת בנק ישראל וממשלת ישראל כקונים דירה להשקעה.

המונח הזה לעיתים מתעתע משום שמאוד יכול להיות שרכשתם דירה שנייה עבור הילד שלכם, או עבור ההורים שלכם ולכן זו לא בדיוק דירת השקעה אבל בכל אופן כך המחוקק מתייחס לזה.

אז כאשר אתם רוכשים דירה שנייה והלאה אתם נמצאים בקטגוריה הזאת.

מה זה משנה לבנק אם אני קונה דירה ראשונה, שנייה או חמישית?

הסיבה העיקרית היא שבנק ישראל מטיל מעת לעת מגבלות על עולם המשכנתאות:

 • אם זו דירתכם הראשונה תוכלו לקבל עליה מימון של לא יותר מ- 75% משכנתא.
 • אבל אם אתם קונים דירה שנייה תוכלו לקבל עליה במערכת הבנקאית מימון של עד 50% משכנתא.

*שימו לב שחברות חוץ בנקאיות כגון חברות ביטוח או חברות מימון למיניהן אינן כפופות לרגולציה של בנק ישראל ויכולות להעניק אחוזי מימון גבוהים יותר לעסקאות מסוג אלה.

עוד לפני שנדבר על משכנתא לדירה שניה, חשוב שנלמד על איך הבנקים רואים את המשכנתא הזו.

נדגיש שכאשר אתם רוכשים מעל שליש דירה זו נחשבת כבעלות על נכס מבחינת הרגולטור.

משכנתא לדירה שניה
משכנתא לדירה שניה

מה חשוב לדעת לפני שלוקחים משכנתא לדירה שנייה?

לפני שנגשים ללקיחת משכנתא לדירה שניה יש 4 דברים שחשוב לקחת בחשבון:

 1. מימון – ההיבט החשוב מכל הוא היבט המימון. כלומר, בגלל שיש רגולציה מצד בנק ישראל שמגדירה לבנקים בדיוק כמה אחוזי משכנתא ניתן להעניק לדירה שנייה, חשוב לראות שלרוכשים יש את ההון העצמי הנדרש ואת אישור המשכנתא לטובת השלמת העסקה.

 2. מיסוי – בדירה ראשונה יש פטור ממס רכישה עד לגובה התקרה. על רכישת דירה שנייה יש מס רכישה מהשקל הראשון. לכן, זה שיש לרוכשים את ההון העצמי לרכישה לא אומר שיש להם כסף להשלים את העסקה. צריך לוודא שיש מספיק כסף "בצד" לטובת הוצאות נלוות וביניהן מס רכישה.

 3. המטרות – כאשר רוכשים דירה שנייה עלינו להגדיר מראש מה המטרה. יש הבדל משמעותי בין אם העסקה היא כדי לייצר הכנסה שוטפת לבין האם העסקה היא כדי להניב רווח ממכירה עתידית.

 4. להיערך לבלתי צפוי – לחלק ניכר מהרוכשים, רכישת דירה שנייה היא גם משכנתא שנייה שהם מוסיפים למשק הבית. על הנייר אמורה להיכנס שכירות נוספת אבל חשוב להיערך למצב שיהיו חודשים ללא הכנסות. את הבנק שבו לקחתם את המשכנתא זה פחות יעניין ולכן צריך להיערך לסיטואציות כאלו.

מהם התנאים לקבלת משכנתא לדירה שניה?

יש 3 תנאים עיקריים שחייבים להכיר:

הון עצמיעליכם להעמיד הון עצמי של לפחות 50% מערך הנכס. כפועל יוצא זה אומר שתוכלו לקבל עד 50% משכנתא לטובת רכישת נכס נוסף.
הכנסותהבנקים מאשרים ברוב המקרים החזר משכנתא עד 40% מגובה ההכנסה הפנויה נטו. שימו לב שברגע שתהיה לכם משכנתא נוספת הבנק יהיה חייב להפחית את ההוצאה החדשה מההכנסה הפנויה. החדשות הטובות הן שאם תיכנס לכם שכירות עתידית אז הבנק יחשיב גם את השכירות העתידית בתור הכנסה נוספת שלכם. תוכלו לקרוא בהרחבה על כך במאמר – החזר חודשי מומלץ למשכנתא.  
היסטוריית אשראיכמו בכל עסקת אשראי, הבנק יבקש לוודא שדוח האשראי שלכם עומד במבחן הסף שלו, כלומר ללא בעיות אשראי בחשבון הבנק או בחשבון המשכנתא.

מהן אפשרויות המימון לרכישת דירה שנייה?

כשמדובר במימון לרכישת דירה שניה, יש מספר אפשרויות שבעזרתן תוכלו להשיג את המימון ללקיחת המשכנתא ולכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה.

הבנק

בבנק תוכלו לקבל עד 50% משכנתא לטובת רכישת הנכס השני. אם חסר לכם הון עצמי, בבנק לא תוכלו לשעבד דירה קיימת כדי לגייס את ההון העצמי.

חברות מימון חוץ בנקאיות

בחברות אלו, דוגמת חברות ביטוח או חברות אשראי או חברות מימון, מכיוון שהן אינן כפופות לבנק ישראל, ניתן לקבל שם אחוזי מימון יותר גבוהים לרכישת נכס נוסף. לעיתים גם עד 90%. דרך חברות אלו ניתן לשעבד גם דירה קיימת לקבלת הון עצמי וגם את הדירה הנרכשת למשכנתא רגילה.

בנק + חברות מימון חוץ בנקאיות

מכיוון שהבנק יכול לתת עד 50% על הדירה הנרכשת, את השלמת ההון העצמי ניתן לגייס בחברות חוץ בנקאיות על חשבון נכס קיים. שימו לב שבחלק מהבנקים, ברגע שהם יראו שגייסתם הון עצמי על נכס קיים דרך חברות חוץ בנקאיות, יש סיכויים גבוהים שלא תאושר לכם המשכנתא לרכישה.

עלויות נלוות שיש לרכישת דירה שנייה

בנוסף לעלות של רכישת הדירה, יהיו לכם כמה הוצאות שתאלצו לשלם וכדאי שתכירו אותן מבעוד מועד:

 • מס רכישה – זו אולי ההוצאה הכי כבדה ברכישת דירה שנייה. נכון לחודש דצמבר 2022 עלות המס היא 8% מהשקל הראשון. שימו לב שלא תוכלו לקחת משכנתא לטובת מימון המס רכישה וזו הוצאה שתצטרכו לשלם מההון שלכם.
 • עו"ד – כמו בכל עסקת מקרקעין תצטרכו עורך דין שיעמוד לצידכם וינהל את התהליך מההיבט המשפטי.
 • תיווך – במידה וקיים תיווך בעסקה כמובן שתצטרכו להכין גם סכום כסף עבור תשלום למתווך.
 • יועץ משכנתא – כמו בכל עסקת מימון חשוב שיהיה איש מקצוע לצידכם. בנושא דירה שנייה החשיבות גדולה הרבה יותר, משום שלצד ניהול המו"מ מול הבנקים על התנאים שלכם, חשוב שיועץ המשכנתא גם יכין את התוכנית העסקית, המימונית והתזרימית לביצוע העסקה עבורכם.
 • שמאות – בהנחה ואתם קונים דירה יד שנייה ולא דירת קבלן, תצטרכו להזמין שמאי. במקרה הזה יש חשיבות מוגברת לשמאות מוקדמת, היות ואחוזי המימון שהבנק יכול לאשר מוגבלים. ככל שהערכת השמאי תהיה נמוכה מהמחיר בחוזה, הבנק יוכל לממן עבורכם פחות כסף בעסקה, מה שיכול לייצר קושי לביצוע העסקה. להסברים נוספים, קראו את המאמר שכתבנו על שמאות בתהליך משכנתא.

4 יתרונות של משכנתא לדירה שנייה

1. הכנסה נוספת

רוב רוכשי הדירות להשקעה קונים אותן כדי להגדיל הכנסה. נכון לדצמבר 2022, הכנסה משכירות עד לגובה של כ- 5,196 ש"ח פטורה ממס. זו אפשרות נהדרת למי שרוצה להגדיל הכנסה כל שכן שהיא פטורה ממס.

2. מינוף

נכון שבנק ישראל מגביל את אחוזי המשכנתא עד ל- 50% אבל עדיין זו אפשרות נהדרת לגייס כסף מהבנק ובאמצעותה להגדיל את מאגר הנכסים של אותו רוכש.

3. עליית ערך

נכון לדצמבר 2022, מחירי הדירות בעלייה מתמדת במשך שנים רבות, רוב האנשים שרכשו דירה שנייה זכו לרווחים של מאות אלפי שקלים בגלל עליית הערך שהיתה בעולם הנדל"ן בשנים האחרונות.

4. גידור סיכונים

חלק מהאנשים שמשקיעים את כספם דוגלים בפיזור סיכונים. כלומר, לצד השקעות שלהם בבורסה או באפיקים אחרים, נדל"ן הוא אופציה נהדרת לגיוון תיק ההשקעות של משפחה בישראל.

רכישת דירה שניה
רכישת דירה שניה

3 חסרונות של משכנתא לדירה שניה

1. מיסוי בקנייה ובמכירה

כאמור מקודם, מס הרכישה עומד על 8% שזה סכום לא מבוטל ברכישת נדל"ן. דבר נוסף הוא שבעת המכירה של הנכס השני, עליכם לשלם 25% מס על הרווח ככל שיש. כלומר יש אפשרות שתשלמו פעמיים מיסים, פעם אחת ברכישה ופעם שנייה במכירה.

2. מימון

תצטרכו להעמיד יותר מ- 50% הון עצמי. הבנק יבקש לראות שיש לכם 50% משווי הנכס, אבל לצד זה כל ההוצאות הנלוות ומס הרכישה ימומנו מכספכם בלבד, כך שבפועל תצטרכו יותר מ- 50% הון עצמי.

3. סיכון תזרימי

רוב רוכשי דירה שנייה קונים אותה לטובת השקעה, לוקחים משכנתא ומשכירים את הנכס. כך שלצד ההכנסה משכירות מתווספת גם הוצאה בדמות משכנתא נוספת למשק הבית. תארו לכם תרחיש בו חודשיים אין לכם שוכר לדירה השנייה, אתם עלולים להיות עם 2 משכנתאות במקביל (אחת על הנכס בו אתם גרים, והשנייה על הנכס להשקעה), דבר כזה לאורך זמן יכול לסחרר את משק הבית מבחינה פיננסית.

מה ההבדלים בין משכנתא לדירה ראשונה לבין דירה שניה?

מבחינת ריביות אין הבדל בבנקים. הדבר היחידי שמשתנה הוא במקרה של משכנתא לדירה ראשונה יש לכם אפשרות לבחון הלוואת זכאות מהמדינה ובמשכנתא לדירה שניה אפשרות זאת לא רלוונטית.

משכנתא לדירה שניה לצורך השקעה

בשנים האחרונות, לצד סביבת ריביות נמוכה, שוק הנדל"ן שבר שיאים. רוב רוכשי הדירות השניות קנו אותן להשקעה. כאלו היו מבוגרים שרצו לדאוג לעצמם לפנסיה מכובדת לעת זקנה, גם אוכלוסיית מעמד הביניים הצטרפה לחגיגה עקב סביבת הריביות הנמוכה שיצרה אצלה תיאבון.

אלו שבנו תוכנית פיננסית נבונה הרוויחו גם מתשואה שוטפת משכר הדירה שברוב המקרים גם כיסתה את המשכנתא החודשית, ולצד זה עליית ערך של עשרות אחוזים בשווי הנכס מה שהוביל לרווחים נאים לאלו שמימשו את הנכסים.

לקריאה מעמיקה על לקיחת משכנתא לדירה להשקעה.

למה כדאי להיעזר ביועץ משכנתא?

אם נושא המשכנתא לא מספיק מסובך (שזה לכשעצמו מצדיק שכירת שירותיו של יועץ משכנתא) אז ברכישת משכנתא לדירה שנייה חשוב שיהיה יועץ מקצועי וטוב לצידכם. ברכישה זו, לצד התמהיל הנכון שצריך לבנות, ולצד המו"מ שצריך לנהל מול הבנקים, חשוב מאוד לבנות תוכנית עסקית עבורכם.

בתוכנית זו בודקים את נושא המימון עבורכם, לוודא שיש מספיק כסף לכל ההוצאות הנלוות (מס רכישה, עו"ד, יועץ משכנתא וכו'), בודקים את נושא התזרים, איזה כסף אמור להגיע ומתי לכל בעל מקצוע או גורם ברכישה, וכמובן להיערך לחודשים בהם יש אירועים בלתי צפויים כמו היעדר שוכר לדירה.

יועץ טוב ידע לבצע את גם את בניית תוכנית המימון/תוכנית עסקית לרכישה וזאת לצד ניהול התהליך מול הבנקים כמו בכל משכנתא.

יועצי המשכנתאות בחברת פלאנר מלווים מדי יום ביומו רוכשי דירות וביניהן רוכשי דירות שניות בין אם מטרתם השקעה או מטרתם מתנה לילדים או כל מטרה אחרת.

יש ליועצים שלנו ניסיון רב בבניית תוכניות מימון מהקלות ועד המורכבות ביותר, וכמובן נוכל לחבר אתכם עם בעלי מקצוע נוספים מהתחום כגון עו"ד, שמאי וסוכן ביטוח – כל זאת כדי לוודא שתעשו את העסקה המשתלמת ביותר בעבורכם.

שאלות ותשובות במשכנתא לדירה שניה

כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שניה?

במערכת הבנקאית ניתן לקבל מימון של עד 50% משכנתא. החברות החוץ בנקאיות כגון חברות ביטוח או חברות מימון למיניהן יכולות להעניק אחוזי מימון גבוהים יותר לעסקאות מסוג אלה.

במה שונה משכנתא לדירה שניה מדירה ראשונה?

ישנם מספר הבדלים אך המשמעותיים ביותר הם גובה הריבית, מס הרכישה וגובה המימון שניתן לקבל מהבנק. בנוסף חשוב לדעת שמבחינת בנק ישראל וממשלת ישראל, כאשר אתם רוכשים נכס שני אתם נחשבים כקונים דירה להשקעה.

האם תהליך קבלת משכנתא לדירה שניה קל יותר מאשר דירה ראשונה?

לקבלת משכנתא לרכישת דירה שניה יש מגבלות שונות אך מצד שני, מי שמחזיק נכס בבעלותו יכול במקרים מסוימים לשעבד את הנכס כערבון ולהוזיל את ההלוואה מצד הבנק ו/או הגופים החיצוניים.

אביחי מולה יועץ משכנתא
אביחי מולה

יועץ משכנתא, מייסד Planner

"אני מאמין בשקיפות מלאה והוגנות הן מול הלקוחות והן מול המערכת הבנקאית.
טובת הלקוח לעולם תהיה במקום הראשון בסדרי העדיפויות של החברה שלנו."
חתימת יועץ משכנתא אביחי מולה
רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

דירוג ממוצע: / 5.

לייעוץ משכנתא לדירה שניה
השאירו פרטים בטופס!
לשיחה ראשונית ללא התחייבות חייגו עכשיו:

שירותי משכנתא נוספים

מסורבי משכנתא

בזכות הניסיון העשיר שצברנו בעבודה מול לקוחות מסורבים, אנחנו נדע להכווין אתכם ולבנות עבורכם את הפתרון הטוב והמתאים ביותר במגבלות הקיימות.

משכנתא חוץ בנקאית

מאחר והמשכנתאות החוץ בנקאיות מורכבות וקל לבצע איתן טעויות, אנו נשמח לבנות עבורכם את התמהיל המדויק שיחסוך לכם המון כסף בעתיד.

משכנתא לפושטי רגל

עם התנהלות כלכלית נבונה, הסברים מניחים את הדעת, הגשת בקשה בצורה טובה לבנק או לגוף הנכון באותה עת, ועם הרבה מו"מ ניתן גם לאשר פושטי רגל לשעבר.

הלוואה כנגד נכס

הלוואה כנגד נכס היא פתרון נהדר הקיים במערכת הבנקאית והחוץ בנקאית למגוון רחב של בעיות. ניתן לקבל משכנתא גם תמורת שיעבוד של נכס שכבר נמצא בבעלותנו.

משכנתא לאיחוד וסגירת הלוואות

שוק המשכנתאות הוא דינאמי, תחרותי ותנודתי מאד. במיחזור משכנתא ניתן לקצר שנים, להפחית החזר חודשי ולחסוך כסף. המון כסף.

משכנתא הפוכה

אנו מתמחים בפתרונות מימון לגיל השלישי ונסייע לכם לתכנן את התקציב הנדרש לכם ונפעל עבורכם לקבלת הלוואה במהירות המרבית ובתנאים המיטביים עבורכם.

מחזור משכנתא

אנו בוחנים בקביעות את תיקי המשכנתאות ופועלים לעדכן ולהיטיב את הריביות והתנאים המקוריים, כדי לחסוך ללקוחותינו כסף רב.

משכנתא לבנייה

היערכות מוקדמת להליך בנייה ולקיחת משכנתא, חוסכת כסף ועוגמת נפש. ללא תכנון מתאים יתכן ותמצאו את עצמכם במצב תזרימי קשה. אנחנו נוודא שזה לא יקרה!

משכנתא לדירה להשקעה

משכנתא לדירה להשקעה היא משכנתא שונה מאשר משכנתא רגילה קלאסית. בתכנון שלה, באופן שניגשים אליה, באחוזי המימון ובבניית התמהיל שמרכיב אותה.

המלצות על יועצי המשכנתא של פלאנר
אבירן כהן
אבירן כהן
משכנתא במחיר למשתכן
קרא עוד
בחרנו דירה, חתמנו על חוזה והתחלנו להיפגש עם יועצים ויועצים עד שהשם שלך הגיע. היום אני יכול להגיד בפה מלא שמהרגע שפתחנו לך את הדלת התיישבת על הספה ואמרת ״אני אוהד בית״ר טוב לכם תיקחו לא טוב תברחו״ הבנתי שאתה היועץ שלי 😉. עכשיו ברצינות מהרגע שהתיישבת פתחת את הלפטופ עם האש בעיניים וההתלהבות היה נדמה שאנחנו הלקוחות היחידים שלך ואתה לוקח את המשכנתא לעצמך, אבל אחרי שעברנו כברת דרך ותהליך שלם שכלל ליווי, שיחות אינסופיות עם בנקים , המלצות על הורות ובעיקר חפירות שלי הבנתי שזה פשוט אתה! אריה שלוחם למען הלקוחות שלו.
תודה!
אביטל ארצי
אביטל ארצי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
איש נדיר ומקסים!לכל אורך הדרך היית זמין עבורי. שיתפתי אותי בכל שלב, הסברת לי בעברית פשוטה מושגים שלא הבנתי. הרגשתי מההתחלה שאני בידיים טובות, שבאמת אכפת לך, שאתה הופך עולמות בשביל להשיג לי מפחידות, אתה גם בן אדם מהמם עם לב ענק.את העסקה הכי טובה שאפשר. אתה מלך! ולא רק בגלל שאתה מנוסה ברמות
יאיר ונחמה פלאוט
יאיר ונחמה פלאוט
משכנתא במחיר למשתכן
קרא עוד
כאחד שעוקב רבות בקבוצות של משכנתאות, ראיתי את שמך עולה לא פעם ולא פעמיים. בחרתי בך על פני יועצים אחרים שצפו כי הענווה והיושרה שלך בולטים בהודעותיך. הפרגונים שלך לעמיתיך לתחום הם אלו ששכנעו אותי לבחור בך 🤓. אתה אדם זהב. המון סבלנות, ענווה, יושרה, חוש הומור ורצון אמיתי לתת את כל כולך למען הלקוחות שלך מתוך אכפתיות אמיתית. מבטיח לך שלא ראינו נותן שירות בישראל כמותך. אומרים ש-NASA 🚀 שוברים את הראש בלהיות הראשונים שיצליחו לשלוח אדם למאדים. אבל אתה עקפת אותם בקלות בסיבוב. הגעת עד למאדים וחזרה עבורנו ואין לי ספק שזה הרגלך בקודש כלפי כל הלקוחות שלך. מקצוען אמיתי, אין מילים אחרות לתאר את העסק שהתנהל פה. התחלנו, אישתי ואני, את התהליך בחששות קלים 😬 לגבי תמהיל שיהיה אופטימלי עבורנו, בסבלנות ובמתינות הסברת את כיוון הפעולה,ויצאנו לדרך. בתחילה חשבתי שנגיע לריביות ממוצעות ולא מעבר לכך, אבל הלסת שנשמטה לי 😮 למשמע הריביות שהשגת אחרי משא ומתן חסר פשרות מול הבנקים השונים היממו אותי🤑.
טל בן חיים
טל בן חיים
יועץ הכספים של מייקרוסופט
קרא עוד
אביחי מולה, קולגה וחבר. ניחן בשילוב מיוחד של מקצועיות, אמינות והוגנות. ביצעת עם אביחי מספר רב של פרויקטים שבכולם אביחי היווה נדבך מרכזי בהצלחה מרובה ובשביעות רצון הלקוחות.
אייל ריטברג
אייל ריטברג
מנהל קבוצת "אייל הנדסה פיננסית"
קרא עוד
ההכרות שלי עם אביחי החלה כשהחלתי את דרכי בעולם המשכנתאות כאיש מקצוע. מבין כלל היועצים שפגשתי, הוא התבלט במקצועיותו ובשירותיות שלו. יחד עם זאת, אלו משניים ביחס לאישיותו הנעימה והאדיבה– שהיא ללא עוררין הנכס הכי חשוב שלו כיועץ. ממקור ראשון, אני יודע לומר שאביחי יוצא מגדרו לטובת לקוחותיו. החל בפגישות הראשוניות– שאז הוא עושה כל הנדרש כדי להבהיר ולפרק את המורכבות של עולמות המימון. בהמשך, הוא מגייס את יכולותיו היצירתיות כדי לתפור תוכנית מימונית יחודיות המתאימה לצרכים של לקוחתיו. ולבסוף, הוא נעזר במערכות היחסים החמות שביסס עם הבנקאים כדי להשיג את התנאים והריביות הטובים ביותר ללקוחותיו. אם אתם חושבים על יועץ - היו רגועים, חיפושיכם תמו.
מושיקו יפת
מושיקו יפת
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
שירות ויחס חם. תוצאות טובות וחיסכון ענק. ממליץ בחום.
יהודה ומעיין עבו
יהודה ומעיין עבו
משכנתא במחיר למשתכן - יבנה הירוקה
קרא עוד
אחרי שסיימנו את הליך קבלת המשכנתא, התשובה היא חד משמעית כן! יש צורך באדם שמכיר את המערכת מבפנים, שיודע באילו כפתורים ללחוץ ומתי. לאיש היקר הזה קוראים אביחי מולה, יוועץ המשכנתא אותו בחרתי ולא בכדי. מן השיחה הראשונה, הבחנתי שעסקינן ביועץ שמבין היטב את רזי המשכנתא, אדם נחוש, אסטרטג, וווינר אמיתי.אביחי בנה לי תמהיל משובח, נלחם על גובה הריביות כאריה, נלחם על גובה תשלום פתיחת תיק, ובכך חסך לי למעלה מ-100,000 ש"ח!!!
עדי נטף
עדי נטף
מנכ"ל המרכז לחיסכון במשכנתא
קרא עוד
יועץ מהשורהה הראשונה. זמין, יעיל, ובעל ראש יצירתי למציאת פתרונות לבעיות מימון מורכבות. אני מוצא עצמי לא מעט נעזר בשירותיו כאשר אני נתקל בבעיות כאלו.
רום וקורל יצחקי
רום וקורל יצחקי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ענק אתה אביחי אין דברים כמוך.
צבי וירדנה פרמוביץ
צבי וירדנה פרמוביץ
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
היה מאוד כיף לעבור את התהליך הזה בעזרתך... ועוד עם מוצר סופי מצויין. אין ספק שההחלטה לפנות אלייך הייתה החלטה טובה והייתה לנו הזכות לעבור את התהליך הזה בעזרתך ובצורה מחושבת ומוצלחת!
עמית ואלה חסיד
עמית ואלה חסיד
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
מהרגע שפגשנו אותך לראשונה ואחרי בחינה של כמה יועצים הייתה בינינו כימיה - ידענו שאתה הוא האחד שילווה אותנו בתהליך. אתה ללא ספק אחד מאנשי המקצוע הטובים ביותר שיצא לנו לעבוד איתו. לאחר שהפעלת את קסמיך וביצירתיות מופלאה, חזרת אלינו עם משכנתא Too goot to be True. למדנו בתהליך שעם נחישות, התמדה, מחשבה מחוץ לקופסא ומקצועיות, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות. אתה מספר 1!
עמיחי גולדבאום
עמיחי גולדבאום
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
תתגמדנה המילים ותקצר היריעה מלהכיל את מילות התודה וההערכה למר אביחי מולה היקר. על היחס האישי, הסבלנות, הזמינות, המקצועיות, המאמץ והעבודה הראויה למחמאות. זאת ועוד, על התוצאה הפנטסטית (ריביות חלומיות ומרווח בנקאי/שוק חלומי) הערכתי ותודתי. אין לי ספק כי יועץ המשכנתא אביחי מולה מהווה נכס צאן ברזל בתחום המשכנתאות.
אלי לאון
אלי לאון
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לא נתקלים בהרבה יועצים שאפשר להמליץ עליהם בלב שקט. אביחי והצוות יודעים את העבודה שלהם בצורה מקצועית, מהירה, זמינה.
Ofir Bazar
Ofir Bazar
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצוען אמיתי ליווה אותנו בכל התהליך, דאג לכל מסמך שנדרש, הכין תוכניות גיבוי למקרה ודברים ישתבשו ודאג לשקף לנו בכל שלב איך מתקדמים, לו״ז לביצוע ומה נדרש על מנת לסגור את ההצעה. השקט שנתן לנו והניהול של התהליך בהובלתו שווה המון וזה עוד לפני התנאים המצוינים שהצליח לסגור! ממליץ בחום.
Daniela
Daniela
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
זה דבר מאתגר לתאר את אביחי, כי באמת אין מילים לרמת השירות הבלתי רגילה שהוא נותן. בתהליך בחירת יועץ משכנתאות, ביצענו בחינה של מספר יועצים, ובשיחה ראשונית היה קליק מול אביחי. אני בן אדם עם לו"ז סופר עמוס, והיה לי חשוב בנוסף למקצועיות וידע, גם מהירות תקתוק הדברים, וכלל המרכיבים הללו יש לאביחי. אביחי נתן שירות סופר מקצועי, הוא שופע ידע בתחום, שירות מהיר, בכל שאלה שהייתה לי (והיו לי מיליון שאלות), אביחי נתן מענה סבלני ובשיא נעימות. הוא תמיד זמין, תמיד קשוב, תמיד מסייע, ופשוט הפך לחבר! תודה ענקית גם לדורית שתקתקה דברים במהירות ותפעלה את התהליך.
Micha Alkoby
Micha Alkoby
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
כשאישתי ואני חיפשנו בהתחלה מידע על משכנתא, השם של אביחי חזר על עצמו פעם אחר פעם בהמלצות. קבענו שיחה טלפונית ראשונית להיכרות והתרשמות, אביחי היה מקצועי מהרגע הראשון הוא ידע לתת מענה לכל השאלות שלנו, בלי להסס-מהר וחד. לאורך כל התהליך אביחי עזר לנו לקבל החלטות נכונות ושיקף את המידע בצורה ברורה ומקצועית, גם ברגעים שלנו הרגישו מבלבלים ומלחיצים, מהר מאוד אביחי ידע לפרק את הפצצה, להרגיע ולהשיב לנו את תחושת הביטחון. בסופו של דבר הוא השיג לנו מהר מאוד תמהיל מצויין שמותאם כמו כפפה אלינו.
bekele yalew
bekele yalew
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצועי וסבלני מאוד! עם המון נשמה. שאל את כל השאלות הבסיסיות לצורך התאמת המשכנתא לצורכי המשפחה. הסביר את כל האפשרויות שעומדות לרשותנו והגענו למסלול הכי מתאים וגמיש עם חישוב המשמעות בעתיד. יש לו צוות מדהים שעובד איתו ומלווה את כל התהליך. ללא התלבטות מומלץ מאוד.
roey levy
roey levy
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לפני מספר חודשים קיבלנו, אשתי ואני, החלטה ללכת על יעוץ משכנתא. קיבלנו המלצות חמות מכמה כיוונים על אביחי מולה. היום אני יכול להגיד לכם בדיעבד שזו ההחלטה הכי טובה שקיבלנו! אביחי ודורית היקרים ליוו אותנו לאורך כל התהליך (וממשיכים ללוות אפילו לאחר החתימה על המשכנתא!), עזרו לנו לקבל החלטות נכונות, תוך שיקוף כל המידע בצורה גלויה ומקצועית, ותוך מתן מענה מהיר וזמינות מידית. בתקופה מאתגרת כמו שאנחנו עוברים כעת במדינה, אביחי דאג להשיג לנו את התנאים הטובים ביותר שניתן להשיג! לכל מי שמתלבט, אין צורך! ממליצים בחום!!!
yaron gomhe
yaron gomhe
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצוען אמיתי, תמיד בסבלנות, תמיד מסביר פנים, נותן תחושה שיש על מי לסמוך, תוך ליווי צמוד ומקצועי. מומלץ בחום.
kobi shohat
kobi shohat
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי יועץ תותח, מוצא את הדרך המיטבית גם בזמנים קשים.
Vladislav Moshaev
Vladislav Moshaev
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
בחרנו באביחי כי קיבלנו המלצות חמות ואכן הוא עמד בכל מה שאמרו עליו, עובד מקצועי, מהר, מסביר ומלווה בכל שלב, פשוט תענוג לא יכולנו לבקש משהו אחר.
איתי ניני
איתי ניני
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
את אביחי לא הכרנו אבל ראינו המון המלצות ברשתות החברתיות. בפגישה הראשונה הבנו על מה כולם מדברים! אביחי הסביר לנו את כל מהו התהליך, מה נכון בשבילנו בהתאם לדרישות שלנו. וכן הסתכל על התמונה הכוללת והציע לנו אופציות שלא ידענו שקיימות בכלל! לאורך כל התהליך אביחי תמיד היה זמין לנו לכל שאלה בצורה נעימה ודאג לנו למשכנתא מדהימה! אז אביחי תודה רבה שהפכת לנו את התהליך הזה לפשוט, קל, מהיר והכי חשוב עם התנאים הכי טובים!
thiya berco
thiya berco
משכנתא הפוכה
קרא עוד
אביחי, כמובן כן הוא: מחיה נשמות ופותר בעיות בצורה יעילה ביותר, באופן המהיר ביותר ובסבלנות אין קץ. תמיד זמין ותמיד מוכן לענות על כל שאלה רלבנטית. אני בת 71 ואביחי עזר לי לקבל החלטה על משכנתאות הפוכה. היעוץ ירד לרזולוציות הכי קטנות וכלל הרבה מאד חששות שלי. הוא ניווט אותי מאד ברור, בנעימות אין קץ וקיבלתי כל תשובה לשאלות שהתעוררו אצלי. התהליך התמשך 52 יום והפך אותי מאדם מוטרד לאדם בטוח ושלם עם ההחלטה. אביחי ודורית הם ממש מה שנקרא " צוות לענין" ואני שמחה שהגעתי אליו. כן ירבו שכמותם!!! בהערכה רבה תחיה ברקו
igal k
igal k
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי קיבל אותנו בזרועות פתוחות בידיעה שהוא נכנס לעסקה סופר מורכבת, קבלנו את השירות הכי אישי שיכול להיות ובנתאים הכי מצויינים. ממליץ בחום ובוודאות אשכור את שירותיו בעסקה הבאה!
אבישי ווקנין
אבישי ווקנין
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי ודורית המדהימים ליוו אותנו בתהליך לקחת משכנתא שלא היה פשוט ודרש אישורים רבים. אביחי היה זמין אלינו בכל עת, בין לשאלות והתייעצויות ובין כאוזן קשבת. החוויה שלנו הייתה מאוד נעימה וטובה. הכל היה מסודר וברור. המון תודה אביחי ודורית!
hen yachye
hen yachye
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ממליץ בחום!! מקצועי , שרותי , זמין תמיד גם לחפירות , נותן תשובה לכל שאלה ולא מתייאש עד שתבין מה שאתה צריך להבין! וגם לא פחות חשוב מחיר הוגן
yuri london
yuri london
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ייעוץ מקצועי מהיר ואדיב, דואג ללקוח והכי חשוב תמיד זמין לכל שאלה. תותח על. תודה רבה על הכל.
ברית נדלן
ברית נדלן
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
ממליצה בחום על אביחי עזר לנו המליץ ייעץ וליווה אותנו לאורך כל התהליך ואחריו.
Tal Che
Tal Che
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
כל מה שציפינו והרבה מעבר. שירות ברמה מושלמת עם הרבה סבלנות ומקצועיות. גם כשהעסקה התסתבכה היינו צריכים את אביחי בדחיפות גבוה, הוא היה שם בשבילנו בזמינות מקסימלית. תודה רבה!
אופיר קדושי
אופיר קדושי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הגענו לחברת Planner בעקבות המלצה שקיבלנו וזו בוודאות הבחירה הכי טובה שעשינו. אביחי ליווה אותנו אישית בכל התהליך, כיוון אותנו והדריך כל הדרך בכל שלב ושלב, והביא אותנו לתוצאה שלא היינו יכולים לחלום עליה בלעדיו. מעבר למקצועיות שהיא ברמה הגבוהה ביותר, ברמה האישית אביחי בחור מקסים והיה סבלני ושירותי לכל אורך התהליך. ממליץ בחום !
Rachel Galay
Rachel Galay
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
תהליך שבו אביחי והצוות שהוא מנהל ביד רמה היו שותפים אמיתיים! תמיד האמין וידע לכוון ולהסביר! יחס חם ואישי לכל אורך הזמן! תודה עליכם ולכם
ofir dubinsky
ofir dubinsky
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי ודורית ליוו אותנו בצורה מקצועית ונעימה לאורך כל התהליך שיכול להיות קשה ומבלבל, והיו זמינים לכל שאלה. בזכות אביחי אפילו לא יצאנו מהבית, וחתמנו על משכנתא דרך ה zoom בקלות ומהירות. תודה רבה!
Moshe Savitzki
Moshe Savitzki
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לאביחי התותח , סופר מקצועי , סופר נוח, עובד מול כל הבנקים. זמין לכל שאלה בכל שעה של היום. עושה מעל ומעבר כדי להביא את התמהיל הנכון לך.
מירי ווקנין
מירי ווקנין
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי וכל הצוות היו מעולים בהירתמות אין כאלו דברים עסקה מורכבת שלא סיכוי אביחי לא ויתר ועשה הכל ביחד עם הצוות המהמם שלו ממליצה בחום על אביחי מולה 💗💗
עדינה מנגיסטו
עדינה מנגיסטו
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הבחירה הכי טובה שלקחתי בכל התהליך הזה זה אתה !!!!!!! תודה על הזמינות והעננות בכל שאלה/בקשה התהליך לא היה פשוט אבל בזכותך ובזכותם הצוות המהמם שלך זה הרגיש פחות מאיים תודה על שהייתם שם לצידי בכל וצעד! לא מובן מאליו השירות הזה!!
Shikma Gelblum
Shikma Gelblum
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצועי וסבלני מאוד! ענה על כל השאלות, הרגיע, הסביר לי את כל האופציות שהכי נכונות עבורי ללקיחת משכנתא ועדכן בכל פעולה. יש לו צוות מדהים שעובד איתו ומלווה בכל תהייה או חשש. ממליצה בחום!
דן גרוס
דן גרוס
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הכרנו את אביחי והצוות דרך המלצות, והיו לא מעט. תחילה חששנו מהמילה משכנתא, עשינו שיעורי בית ויצרנו קשר עם אביחי שמהרגע הראשון היה אדיב, מרגיע וקשוב לכל הצרכים. בנה לנו תמהיל מעולה ללא הרבה סיכונים כפי שביקשנו והשיג ריביות מעולות. היום אנחנו אחרי החתימה, רגועים ויודעים היטב לאן פנינו בעתיד. אנחנו ממליצים על אביחי בחום, ומודים על הרגע שיצרנו קשר עם היועץ שדאג לנו גם להווה וגם לעתיד.
Oren Ar
Oren Ar
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
יצרנו קשר עם אביחי לקבלת יעוץ. התרשמנו שאביחי מקצועי מאוד. היה חד, מהיר, ממוקד, ועזר לנו לקבל תנאים מעולים. מבחינת זמינות- תמיד, בכל שעה, אביחי ודורית היו זמינים. אביחי גם השקיע בהסברים לאורך כל הדרך. היה פשוט קל וברור תודות לשירות. חד משמעית מומלץ.
Tomer Drori
Tomer Drori
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
הגעתי בזכות המלצה שקיבלתי, וחייב לציין שהופתעתי לטובה. שירות מעולה עם יחס אישי. קיבלתי משכנתא בתנאים מצויינים עם חיסכון בריצות ותיזוזים, עם אביחי שליווה אותי לאורך כל הדרך. זמין בכל שעה בווטסאפ וגם לשיחה, הרגשתי שדואגים לי עד הסוף. המלצה חמה מאוד!!
איתמר מולי
איתמר מולי
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
נעזרנו באביחי ודורית בלקיחת משכנתא בתקופה לא פשוטה עם ריביות גבוהות, אביחי השיג לנו ריביות מעולות לתקופה וגם אז לא היה רגוע והצליח להביא שיפור נוסף גם שהיינו מרוצים הוא לא נח! אביחי תמיד זמין! פשוט כך, מסביר לעומק כל שאלה במקצועיות וסבלנות(והיו המוןן). אין ספק שחסכנו המון זמן וכסף ואת זה בדקנו מול חברים ואנשים בקבוצות שלקחו משכנתאות דומות בתקופה הזאת. תודה אביחי ודורית והלוואי שכל בעלי המקצוע שנבחר בהמשך יהיו איכותיים כמותכם.
Natali Baghdadi
Natali Baghdadi
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
תודה רבה על השירות והיחס החם שקיבלנו זכינו לקבל שירות מקצועי תודה על הסבלנות, האכפתיות והדאגה
shai perlstein
shai perlstein
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
לא קל לבחור יועץ משכנתא, יש כ״כ הרבה יועצים בשוק. אל אביחי הגעתי דרך המון המלצות שקראתי בכמה קבוצות פייסבוק - מסתבר שבחרתי נכון. השירות של אביחי מקצועי, מהיר, יעיל ומאוד סבלני. ממליץ בלב שלם.
אנה ניזברג
אנה ניזברג
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
שירות מדהים! הכי טוב שיצא לי לפגוש. תודה אביחי
asaf batson
asaf batson
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
מאוד ממליץ על אביחי. הגענו אליו לפני לקיחת משכנתא לא פשוטה, אביחי היה מקצועי וסבלני, טיפל בכל מה שצריך בצורה הטובה ביותר ליווה אותנו ונתן לנו תחושת בטחון לאורך כל הדרך. ללא ספק הבחירה הכי טובה שעשיתי בתהליך.
תומר גרינברג
תומר גרינברג
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי וכל הצוות אנשים מדהימים, ליווי מדהים, היענות והסבר לכל פרט ופרט, הרגשנו שאנחני בידיים הנכונות בכל שלב, תודה ענקית❤️
Shacar Maltabashi
Shacar Maltabashi
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי סופר מקצועי, שירותי ותקתקן. ההחלטה הכי טובה שקיבלנו 🙌
עמית חסון
עמית חסון
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
היועץ משכנתא הכי טוב בארץ. בתור אחד שהתנסה עם מס יועצים בעסקאות עבר, אביחי משאיר אבק לכולם. מומלץ מומלץ מומלץ
Rotem Aizenkot
Rotem Aizenkot
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי מקצועי מאד,יסודי, קפדן, זמין וחד בצורה יוצאת דופן נתן ראש שקט בכל התהליך הבירוקרטי והפך את הכל לפשוט השיג לנו מסלולים איכותיים שמתאימים במיוחד לנו ושחסכו לנו הרבה כסף. נתן שירות מצויין מכל הבחינות. מומלץ בחום!
Matan Levhar
Matan Levhar
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אביחי המקצוען!!! היה תענוג לעבוד איתו. משום שלא היה לי״נו הרבה זמן להתעסק ולבחון את ענייני המשכנתאות פנינו מהמלצה של חברים לאביחי. אביחי בדק ועדכן במהלך כל התהליך, היה בקשר איתנו והסביר לפרטי פרטים מה האופציות ומה כדאי ולבסוף גם נתן את המלצותיו. בזמן מועט הצלחנו בזכותו לקחת משכנתא מצוינת. תודה רבה רבה לך!
גיא קרליץ
גיא קרליץ
ייעוץ משכנתא
קרא עוד
אין ספק שאביחי מקצוען בתחומו. מהרגע הראשון הציג הכל בצורה ברורה ומקצועית וביצע ליווי צמוד ואישי לאורך כל התהליך וכל זה מבלי להתפשר על דבר. (גם שהכל היה לחוץ וצפוף מבחינת זמנים אביחי ידע לחשוב מחוץ לקופסא והצליח לעשות את האקסטרה מאמץ בשבילנו) תבחרו באביחי ותקבלו 100% אמינות, שקיפות מלאה וראש שקט מדאגות 💪
דילוג לתוכן