מה צריך לדעת לפני מחזור משכנתא?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקחתם משכנתא, ואחרי זמן מה גיליתם שההחזר החודשי גדול עליכם, או קטן עליכם (מאחלים לכל אחד), או שהשוק מציע כעת תנאים טובים יותר מאלו שהיו לכם. כך או כך, זה בדיוק הזמן לחשוב על מיחזור משכנתא ולהבין כי בעולם המשכנתאות אף פעם לא מאוחר מדי לעשות שינוי, אך כל דקה שאתם מבזבזים עשויה לעלות לכם ביוקר.

רוצה לשפר משכנתא קיימת?

אנו בפלאנר מציעים ייעוץ לאנשים שרוצים לשפר משכנתא קיימת, דבר שזכה לכינוי "מחזור משכנתא". במסגרת התהליך, נבחן את המשכנתא שלך, את תנאי השוק הקיימים, את פוטנציאל החסכון ואת הכדאיות של מחזור המשכנתא. בהתאם לתוצאה, נייעץ על תמהיל עדיף ונלווה אותך כל הדרך ללקיחת משכנתא חדשה.

החיים דינאמיים. אך לשמחתנו, גם המשכנתא.

מיחזור משכנתא הוא למעשה החלפת המשכנתא הקיימת במשכנתא חדשה בתנאים טובים יותר או כאלו שמתאימים לצרכים שלכם בהווה. סביר מאוד להניח כי משכנתא שלקחתם לפני 5 או 10 שנים (ואפילו לפני שנה ושנתיים) כבר לא מתאימה לכם ב 100%. מיחזור משכנתא מאפשר בניית תמהיל מחודש המותאם אישית לצרכים הקיימים שלכם, התאמת המשכנתא למצב השוק החדש ובשורה התחתונה – חיסכון של המון כסף.

באמצעות מיחזור משכנתא ניתן:

  • לנצל ריביות נמוכות בשוק ולקבוע ריביות משכנתא חדשות.
  • לצמצם משמעותית את מספר השנים שנותרו למשכנתא קיימת.
  • להפחית את סכום ההחזר החודשי של המשכנתא הקיימת.
  • לבנות תמהיל משכנתא אשר מתאים לצרכים שלכם כיום ולאלו שיהיו בעתיד.

5

הדברים שעליכם לזכור לפני מחזור משכנתא

  1. להיות עם היד על הדופק – המדדים והריביות משתנים כל הזמן, וגם המצב הכלכלי או המשפחתי שלנו. ילדים נוספו למשפחה, קיבלנו קידום בעבודה או שינויים נוספים המשנים את יכולת ההחזר החודשית. אלו הן רק חלק מהסיבות לכך שכל מי שמשלם משכנתא כעת, חייב לבדוק אותה אחת לשנה (!). אסור להגיע למצב שבו ״נרדמים על ההגה״. התאמות יכולות להיעשות בכל עת ולהקל עלינו באופן משמעותי.
  2. לזהות את ההזדמנות הנכונה בזמן הנכון – לדוגמא כאשר הריביות נמצאות בשפל זו התקופה למחזר את המשכנתא. במקרים רבים, גם שינוי קטן מהווה אפשרות לחיסכון משמעותי בתשלומי המשכנתא, הריביות וההצמדה – חיסכון אשר יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים על הריבית ומאות שקלים בהחזר החודשי.
  3. לראות את כל התמונה – לפני שמתחילים תהליך מיחזור משכנתא חשוב לקבל תמונת מצב מלאה הכוללת את כל הפרטים לגבי המשכנתא הקיימת. פנו לבנק שלכם ובקשו ממנו דוח יתרה לסילוק. דוח זה כולל את כל המידע על המשכנתא שלכם: יתרה, מסלולים, ריביות ואפילו מידע לגבי קנס פירעון מוקדם (אם קיים). לידיעתכם – הבנק חייב לספק לכם את המידע הזה.
  4. לחשב עלויות נלוות – כאשר מבצעים מחזור משכנתא חשוב לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות שיש אל מול פוטנציאל החיסכון הגלום הנמצא במיחזור. כך תוכלו לבחון עלות אל מול תועלת.
  5. להתייעץ עם המומחים – מיחזור משכנתא הוא תהליך שצריך להיעשות בצורה קפדנית, מחושבת ובעיקר – מתוך ניסיון והבנה עמוקים. על מנת שהוא יעשה בצורה הטובה והאיכותית ביותר ובסופו של דבר יביא לחיסכון משמעותי, יועץ משכנתאות הוא האופציה הטובה ביותר לבניית תמהיל חדש אופטימלי וביצוע כל שלבי תהליך מחזור המשכנתא בצורה היעילה והנכונה ביותר.

רוצים למחזר את המשכנתא שלכם?

פלאנר מלווה אנשים רבים בתהליך מחזור המשכנתא, ובעלת נסיון, ידע ומומחיות בתחום זה. אתם מוזמנים לשיחת ייעוץ ללא עלות בה נבחן את הכדאיות של התהליך עבורכם.

דילוג לתוכן