איך לבחור יועץ משכנתא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רכישת דירה היא בבחינת הגשמת חלום עבור מרבית המשפחות בארץ. חלומות לחוד ומציאות לחוד, כי בפועל  מדובר בהחלטה רבת משמעויות והשלכות על חייכם כיום ובעתיד. סביר להניח שזו תהיה העסקה הגדולה ביותר מבחינה פיננסית שתעשו בחייכם ולכן, כל החלטה שתתקבל בדרך תשפיע על איכות חייכם וחיי משפחתכם לשנים רבות. 

 כשאתם עומדים להפקיד עסקה כה מהותית, בהיקף של מאות אלפי שקלים, בידיו של יועץ משכנתאות, תרצו, מן הסתם, לוודא שאתם בידיים של הטובים והמקצוענים ביותר. חשוב יהיה לכם שיועץ המשכנתא שבחרתם יהיה לא רק מקצוען, אלא אדם איכותי וישר, נטול אינטרסים ושיקולים זרים.

בפגישת ההיכרות עם היועץ, מומלץ לשים לב שאיש המקצוע שבחרתם מסביר לכם את ההליך על כל שלביו בצורה מובנת וברורה, תוך שהוא מפרט בפניכם את תמהיל המשכנתא וחלוקת ההלוואה, בהתאם למסלולים ולגובה ההחזרים החודשיים. ככל שההלוואה גבוהה יותר, כך חשיבותו של התמהיל גוברת. בשיחת ההיכרות עם היועץ נסו להתרשם מניסיונו, אמינותו, מקצועיותו. רצוי שתהיה לו השכלה אקדמאית לצד ניסיון בתחומים פיננסיים ולא פחות חשוב, ניסיון רב בשוק המשכנתאות. המלצות וחוות דעת של לקוחות יעניקו לכם ביטחון נוסף כי כמו בכל תחום, מוניטין טוב הינו פרמטר חשוב ואפקטיבי. גם המלצות וביקורות בפורומים השונים באינטרנט ובאתרים יכולים להקנות ביטחון נוסף.

לסיכום: מקצועיות, השכלה, ניסיון והמלצות. אלה הפרמטרים שיבטיחו לכם יועץ משכנתאות טוב ומתאים. ערכו פגישת היכרות ראשונה, ובחנו היטב את האדם היושב מולכם. ולבסוף, גם אינטואיציה, תחושת בטן  וכימיה חיובית לא יזיקו.

דילוג לתוכן